Ukrsibbank BNP Paribas Group розповідає про шахрайську схему та надає рекомендації, як вберегтися від кібершахраїв та зберегти конфіденційні дані.
Шахрайська схема: злам акаунтів у соціальних мережах і месенджерах
Стають дедалі популярнішими схеми, де аферисти зламують акаунти користувачів у соціальних мережах і в подальшому розсилають фішингові повідомлення або повідомлення з проханням про термінову грошову допомогу.
Як надійний фінансовий партнер банк прагне убезпечити своїх клієнтів від шахрайських схем, ділиться інформацією про популярні та сучасні схеми та підвищує обізнаність, як протидіяти шахраям.
Почастішали випадки, коли шахраї зламують акаунти у соціальних мережах та розсилають фішингові посилання під виглядом прохання взяти участь у голосуванні, конкурсі тощо. Так аферисти хочуть поцупити облікові дані та паролі, щоби потім від імені власника акаунта розсилати його контактам повідомлення з проханням позичити гроші.
Як захиститися від шахрайства:
-
Активуйте двофакторну аутентифікацію в усіх месенджерах та соціальних мережах. Це може бути код зі спеціального повідомлення у месенджері або соцмережі з мобільного застосунку-генератору кодів.
-
Ігноруйте посилання у підозрілих повідомленнях, які мають вигляд: «Я про тебе таке знайшов!» або з проханням проголосувати за дитину у конкурсі чи підтримати петицію про звання Героя України, адже вони ведуть на фішингові сайти.
-
Перевіряйте у налаштуваннях активні сесії та видаляйте ті, якими вже не користуєтесь. Коли отримали сповіщення про те, що хтось зайшов у ваш обліковий запис обов’язково видаліть чужу сесію.
-
Отримавши повідомлення від друга чи родича з проханням про термінову грошову позику, переконайтеся, що до вас звернувся дійсно власник облікового запису. Зателефонуйте йому за номером, який є у вашій телефонній книзі або поставте кілька особистих запитань в чаті, відповіді на які знаєте тільки ви вдвох.
-
Якщо ваш обліковий запис зламали, попросіть друзів поширити інформацію про це в соціальних мережах, щоби попередити інших.
-
Якщо кошти все ж переказали — зверніться до Кіберполіції з заявою про шахрайство.
Більше інформації про актуальні схеми шахрайства та способи протидії
-
є на сторінці за посиланням.
Коментарі