До 100-річчя Всесвітнього дня заощаджень Національний банк України запускає новий проєкт — Всеукраїнське тестування з фінансової грамотності для дорослих. Ця ініціатива спрямована на самодіагностику власних фінансових знань українців та їхню мотивацію до самоосвіти у сфері фінансової грамотності. Надалі це тестування стане щорічним.
Приватбанк підтримав ініціативу Всеукраїнського тестування з фінансової грамотності від Національного банку України
Тестування триватиме з 31 жовтня до 7 листопада включно. Безкоштовно пройти його можуть усі громадяни віком від 18 років в онлайн-форматі. Для цього необхідно перейти на освітній сайт з фінансової грамотності «Гаразд».
Розвиток фінансової грамотності є частиною Стратегії безбар'єрності Приватбанку. Широка освітня доступність сприяє залученню українців до більш активного соціально-економічного життя. Тож Приватбанк повністю підтримує цю ініціативу, вважаючи розвиток фінансової культури та освіти серед українського населення вкрай важливою складовою майбутнього економічного благополуччя нашої держави.
Чому це важливо?
Згідно з результатами дослідження «Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні у 2021 році», яке провів Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору» у співпраці з Національним банком, значна частина населення переоцінює свій рівень фінансових знань. Так, 45% українців вважають, що мають середній рівень знань у фінансових питаннях, хоча їхні реальні знання часто є значно нижчими. Особливо вразливі — молодь віком 18−19 років та люди, старші за 60 років, чиї показники фінансової грамотності залишаються нижчими ніж середні по Україні.
Відтепер Всеукраїнське тестування з фінансової грамотності планується щороку. Кожного жовтня-листопада в українців буде можливість пройти експрес чекап свого фінансового здоров’я та безкоштовно отримати персональні рекомендації й підбірку матеріалів від експертів НБУ для підвищення власної фінансової обізнаності.
Учасники впродовж восьми днів зможуть пройти тест як організованими групами, так і самостійно, оцінити свої знання та отримати рекомендації щодо їхнього вдосконалення. Орієнтовний час проходження тесту — близько 20 хвилин.
Всеукраїнське тестування — це своєрідний симулятор, в який «зашито» 20 реальних життєвих ситуацій, з якими щодня стикаються мільйони споживачів фінансових послуг. За результатами тестування учасники отримають персональні рекомендації та корисну інформацію для подальшого навчання. Це допоможе їм підготуватися до подібних фінансових ситуацій у житті.
Коментарі