Податкове управління Туреччини підготувало новий регламент роботи на ринку оренди житла. У проєкті зазначено, що платежі, зроблені готівкою, призведуть до штрафу 10%. Покарання торкнеться і власника нерухомості, і орендаря, пише Turkiye today.
У Туреччині забороняють готівкові розрахунки під час оренди житла
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Встановлено фіксований мінімальний штраф — 5000 турецьких лір (147 доларів), він накладатиметься у разі розрахунків готівкою в межах цього рівня. За більших сум виплати збільшаться.
Наприклад, якщо орендодавець отримує щомісячну плату у розмірі лір 25,000 ($ 735), то оплата готівкою за два місяці призведе до штрафу у розмірі ₺10 000 ($294) для кожного учасника угоди.
Податкове управління підготувало цей проєкт постанови для виконання вимог щодо обов'язкових банківських платежів. Норму введено прописано в законі, опублікованому 2 серпня 2024 року. Усі орендні платежі за житлову чи комерційну нерухомість тепер мають підтверджуватись документально через банк чи Турецьке поштове, чи телеграфне агентство (Posta ve Telgraf Teskilati — PTT). При цьому немає значення термін здачі, корективи діють навіть при оренді на одну ніч.
Розмір штрафів щорічно збільшуватиметься залежно від курсу переоцінки. Максимальні виплати за календарний рік обмежені 20 мільйонами турецьких лір (588 065 доларів).
Однак, якщо про недотримання вимог буде повідомлено владі протягом п'яти робочих днів, штрафу поки що можна уникнути.
Вazaar times уточнює, що штраф складе 10% від суми орендної плати і нагадує, що подібні заходи вже запроваджувалися, але тільки стосовно комерційної нерухомості.
За оплату готівкою під час здачі таких об'єктів карали на суму від 5% від ставки, при цьому мінімум складав 3000 турецьких лір ($88). Річний ліміт штрафів теж був значно меншим — 8,7 млн. Власників житлових приміщень та орендарів це раніше не стосувалося, тепер вони не будуть винятком.
Експерти вважають, що це серйозна зміна. Відтепер орендні платежі мають оброблятися офіційними каналами, гарантуючи, що кожна транзакція відстежується та реєструється. Передбачається, що це зведе до мінімуму кількість незареєстрованих контрактів та значно спростить облік орендних платежів.
Коментарі - 24
це як в Україні, з оренди має орендодавець платити податки, але по факту, якщо орендар не поскаржиться в податкову, то гетьманцев смокче бебру на цьому.
Тому такі «ініціативи», щоб стягти з людини на рівному місці — це ні про що, бо по факту, якщо цією нерухомістю володіє людина, людина оплачує комунальні послуги, то за що держава хоче кошти? держава в цьому ніякої участі не має, окрім бажання нажитися і з`їсти частину доходу людини
Так само з усіма інвестиціями, якщо ти умовно купив щось за 10 гривень, а продав за 15 — плати податок, хоча держава тобі нічим не допомогла в тому, що ти продав за 15.
А якщо ти купив щось умовно за 10, а продав за 5 — то держава податок не бере.
В обох варіантах держава тобі ніяк не допомогла, але хоче податок (по факту данину).
p.s. В Україні це особливо кумедно, бо влада не удосужилася громадян котрі сплачували нормально податки захистити від війни і все тримається на ентузіазмі наших хлопців та дівчат, а держава як брала податки так і бере, при цьому життя людей ніяк не покращується і куди ці податки йдуть не ясно (в кармани депутатів)
Боже, чєл, ти навіть не уявляєш як воно працює.
Податкова в Україні не приймає в роботу приватні скарги.
Немає такого механізму, щоб «Здати когось в податкову»
Ну і подальші кукуріки про податки — дуже смішно. Сподіваюсь, ти колись стикнешся з податками в Європі, або не дай боже в США, та присядеш років на 10 за ухилення =)
Так сам факт здачі комусь чогось в оренду невідомий першочергово, це людина має прийти і повідомити, що ось є в мене нерухомість і я здаю її в оренду, або орендар має поскаржитися на оплату оренди готівкою у відповідні органи, а без цих двох факторів — держава не отримує нічого)
А так, прийде уповноважений з бланками, пройдеться ввечері по квартирам, збере підписи на анкетах і отримає всі відомості.
В деяких містах вже ходять, буквально того тиждня колеги розказували.
Орендарю тут нічого боятись, нікого не цікавить походження грошей на оренду, бо податок береться з власника.
А ще є практика «сіте» — типу ЖК з адміністрацією та охороною.
І ти коли туда по оренді заселяєшся, подаєш копію контракту, вони просто передадуть в податкову
про ЖК теж «цікава історія» у вас, копії контракту кудись передавати, ХАХАХАХАХ, Олексій, прокиньтеся, ви кажете про якісь поодинокі випадки не дуже розумних людей, що не типово для України, в Україні ця вся хрень не працює на потоці, ніхто нікуди не надаватиме договори оренди кудись там, дурних нема, особливо після того як запрацюють підвищені податки в 23%)))
вже прям бачу як таким незнайомим тьотям орендарі котрим на все *** відкривають увечері після роботи, особливо чоловіки від 18 до 60, ага :)
Ти сходе так сильно трусишся, що ні про що інше думати не можеш =)
«А так, прийде уповноважений з бланками»
Який уповноважений? Кіно передивився? 0)
Орендар каже шо він знайомий власника або друг і живе там безкоштовно на якийсь час, плюс який дурак буде відкривати комусь там кого не чекає на орендованій квартирі
Власник банально попереджає орендаря про таке і все.
Вперше чую, що хто там десь там ходить по квартирах, щоб щось підписувати і дізнаватися хто орендує, АХХАХА, вимикайте це кіно, повертайтеся до реального життя 0)
Тут кругом є мілка бюрократія — адміністрації махале, адміністрації сіте.
Іх с головою вистачить, щоб проконтролювати або принаймні налякати.
Тим більше, що більшість адекватних турок таки платить податки добровільно.
Можна звісно не відкривати, але якщо вас подадуть як орендаря, а ви не відкрили двери уповоноваженому, наступного разу вже по меншому списку прийдуть з поліцією. А в разі спротиву, взагалі опечатають житло, як те що використовується незаконно.
То орендодавцеь не має жодних інструментів тиску, а держава — натисне так, неначе фаберже в двері защепили.