Сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв постанову про старт ініційованої Президентом України програми «Національний кешбек». Проєкт реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком, Кабінетом міністрів України та уповноваженими банками.
«Національний кешбек»: у державному банку розповіли деталі ініціативи Президента
У фінустанові кажуть, що запуск президентської ініціативи відбуватиметься у два етапи: 24 серпня, на День Незалежності України, виробники української продукції та ритейлери зможуть зареєструватись за допомогою порталу Дія подавши заяву про приєднання до Переліку українських виробників. Тоді ж, 24.08.2024, для фізичних осіб стане доступна картка «Кешбек «Зроблено в Україні» на яку кожного місяця, до 20 числа, буде зараховуватись кешбек від держави.
Важливо зазначити, що виробник товарів або їх продавець мають бути на загальній системі оподаткування і приймати картки для розрахунків. Крім того, продавцеві потрібно буде налаштувати РРО, аби фіскальний чек містив штрих-код товару який внесено до Переліку.
Для покупця програма діятиме значно простіше. Так, починаючи з 2 вересня, у разі придбання товарів українського виробництва, в тому числі ліки та медичні вироби, покупець отримуватиме компенсацію у розмірі 10% від вартості товару. Кошти будуть зараховуватись на спеціальну картку, яку можна буде відкрити у мобільному застосунку. В такий спосіб українці зможуть отримати в середньому 500 — 1000 гривень в місяць впродовж вересня — грудня. Максимальна сума — 3 тисячі гривень в місяць.
Кешбек не буде нараховуватись на підакцизні товари, а участь споживачів, виробників та продавців у програмі — добровільна
Отримані кошти можна буде витратити на комунальні послуги, медичне обслуговування, заняття спортом, походи у кіно або ж задонатити їх на потреби Збройних Сил України чи придбати військові облігації.
Коментарі