Марина Павленко, провідна експертка з фінансового моніторингу Глобус Банку, розповіла як клієнту банку не потрапити на «гачок» шахраїв.
«Гігієна клієнта»: як убезпечити себе від участі в шахрайських схемах
Так, за її словами, в жодному разі не варто погоджуватися на пропозиції «легкого заробітку» за переказ коштів. Все, що потрібно, щоб буцімто «заробити» — це відкрити новий банківський рахунок чи передати свій старий рахунок включно з реквізитами та доступом до інтернет-банкінгу у використання третім особам. За це пропонують разову винагороду або ж відсотки від суми проведених платежів.
За її даними, на таку пропозицію часто-густо погоджуються пенсіонери, студенти, особи з невисоким рівнем доходу. І часто вони не замислюються про наслідки таких дій.
«Продавши» свої дані за відносно незначні гроші, клієнт наражає себе на великі проблеми. Адже регулятор планує створити спеціальні централізовані реєстри, до яких вноситимуться дані осіб, які були залучені до таких чи подібних «схем». Цими даними користуватимуться всі учасники банківського та фінансового ринків. Відповідно, громадяни, що потрапили на «гачок» шахраїв, стикатимуться з обмеженням доступу до банківських послуг та, ймовірно, матимуть проблеми з працевлаштуванням. Саме тому ми радимо завжди бути обачними: «копійчана» вигода не варта позбавлення «фінансової свободи», — підсумувала Марина Павленко.
Коментарі