В умовах війни здійснювана Нацбанком монетарна політика є досить ефективною та не викликає занепокоєння щодо подальшої долі національної валюти.
В умовах війни здійснювана Нацбанком монетарна політика є ефективною
Так вважає Сергій Мамедов, Голова правління Глобус Банку.
Він нагадав, що у 2024 році середньозважений курс долара очікується на рівні 40,7 грн, а на кінець року курс може скласти 42,1 грн. Водночас регулятор реалізовуватиме стратегію на подальшу лібералізацію валютного ринку, поступово скасовуючи чинні обмеження. Крім того, відносна курсова стабільність у другому півріччі буде обумовлена тим, що Україна цьогоріч отримає понад $37 млрд зовнішньої макрофінансової допомоги, що дасть змогу покрити частину «невійськових» видатків держбюджету, а власні міжнародні валютні резерви, обсяг яких у першому півріччі коливався від $35 млрд до $42 млрд, дають змогу в разі нагальної потреби досить гнучко регулювати попит і пропозицію.
«До кінця року ми ще побачимо курсові зміни, адже ринок живий і з досить „активними“ гравцями, головним серед яких є Національний банк України. Саме тому на валютному ринку є малоймовірними якісь „катаклізми“, що зведуть нанівець здобутки монетарної політики», — вважає банкір.
Експерт акцентував на тому, що передбачити перебіг війни та її можливі наслідки для економіки та суспільства вкрай складно.
«Війна — це неймовірне випробування для країни. Це та „ремарка“, що здатна перекреслити будь-які здобутки та досягнення. Від її перебігу в прямому сенсі залежать життя мільйонів людей та й доля країни. Однак боротьба триває, а значить, в України є достатньо сил здобути таку важливу і необхідну перемогу», — підсумував Сергій Мамедов.
Коментарі