Великі американські банки попередили, що клієнти з низькими доходами демонструють ознаки фінансового стресу. Про це повідомляє Financial Times.
Великі американські банки попереджають про фінансовий стрес серед споживачів з низькими доходами
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У підсумках другого кварталу 2024 року JPMorgan Chase, Citigroup, Wells Fargo і BNY попередили про споживачів, які борються з низькими заощадженнями та високими цінами.
Зазначається, що урядові програми стимулювання під час пандемії COVID-19 допомогли захистити американців від інфляції в останні роки, але оскільки домогосподарства витратили гроші, фінансовий стан споживачів може зіграти вирішальну роль у результатах президентських виборів у листопаді.
Відповідно до останнього опитування Мічиганського університету, настрої споживачів залишаються «вперто пригніченими» і впали до мінімуму за останні вісім місяців.
Прибуток американського бізнесу споживчого кредитування банку Citi, який включає кредитні картки, впав на 74% порівняно з минулим роком. Головний фінансовий директор банку Марк Мейсон сказав, що споживчі витрати загалом сповільнюються, а залишки на рахунках клієнтів банку нижчі, ніж були до пандемії.
Споживачі в США були більш обережними, ніж раніше, додав він.
«Ми не спостерігаємо такого зростання споживчих витрат, як у попередні квартали. На торгових майданчиках, з якими ми співпрацюємо, було менше трафіку», — сказав Мейсон.
Фінансовий директор JPMorgan Джеремі Барнум сказав, що банк «загалом вважає, що споживачі в порядку», але вказав на слабкість серед менш заможних клієнтів.
«У сегменті з низьким рівнем доходу ви починаєте помічати деякі докази певної ротації витрат із дискреційних на недискреційні», — зазначив він.
Виконавчий директор BNY (раніше Bank of New York Mellon) Робін Вінс попередив, що «інфляція дуже болюча для багатьох людей», особливо тих, хто не має заощаджень.
«Ви можете побачити перші ознаки того, що частина населення (яка не має активів для інвестування на фондовому ринку) вичерпала резерви, які вони накопичили під час пандемії, і стикається з тим фактом, що загальний рівень цін просто вищий», — сказав Вінс.
Занепокоєння банкірів щодо малозабезпечених американців повторило попередження компанії Pepsi про те, що її обсяги продажів у Північній Америці постраждали від впливу багаторічної інфляції на споживачів із низьким рівнем доходу.
Коментарі - 14
А по факту: бідний у якого немає власної квартири, платить за оренду багатому у якого декілька квартир…
Може більше детально розкажете як зі статусу «бідний «перейти в статус «тому що вже став дуже багатим»?
У нас реалії такі, що більшість населення як би не старалися не можуть вилізти зі статусу «бідний» все життя. А якщо ще немає свого власного житла і треба знімати, то статус «бідний» тільки усугубляється. 10 років життя знадобиться віддати тільки для того щоб забрати на своє житло і жити в халупі, але вже не зйомній, а своїй.
от воно що… Ви про американців…
«Минимальная установленная законом зарплата в США выросла с 75 центов в час (в 1950 году) до 7,25 доллара (в 2009 году).»
Зараз так і є по 7,25 в час мінімалка в США.
ВВП — це не показник. Це як «середня температура по палаті». В тому ж США 14 років мінімалку не піднімають…
Я ще в дитинстві їздив копати картоплю, білше цим не буду займатись ніколи.
Хочете живіть у бульбашці що жити не стає краще, і ігноруйте факти і графіки зростання добробуту.
Мабуть народжуваність впала також через зниження якості життя, хоча в бідних країнах по типу Індії вона досі висока. Хмм чому ж так?)
658 до 4533дол.
Ладно ви мені вже набридли)
Kharakternyk
14 липня 2024, 11:24
Багаті будуть ще багатшими, бідні - ще біднішими.
Smerch747
14 липня 2024, 14:43
#
Брехня. Бідні стають багатшими
Ви не розумієте елементарних речей. Сучасна грошова система побудована таким чином що бідні стають ще бідніші, а багаті ще багатші.
Цей механізм детально описаний в книзі «Деньги без процентов и инфляции.» Початок книги. Де описується 4 заблуждения про гроші. Всю книгу не треба читати. Тільки почитайте 4 заблужденія. Тому що у вас теж аналогічні заблужденія.
Роберт Кіосакі називає це «крисині біга», коли людина з шкури вилазить, працює багато, і не може вилізти з бідності. А також описує в своїх книгах багато цікавого. Його книги є бестселлерами не просто так. Як мінімум для фінансової грамотності почитайте…
«факти і графіки зростання добробуту.» - статистика річ дуже сумнівна. Один їсть мясо, другий капусту, третій рис. А статистика говорить що всі їдять голубці.
«Мабуть народжуваність впала…» А у Вас особисто є діти? А Ви живете окремо чи з батьками?
60 тисяч доларів — така в середньому сума в Україні витрачається щоб виростити дитину до 18річного віку. Я цю цифру прочитав в одній статті приблизно 10 років тому. І я спочатку думав що це сильно завищена цифра. А тепер бачу що не вкладаюся в цю суму…
От і порахуйте скільки дітей Ви можете завести виходячи з того скільки дозволяють Ваші фінансові спроможності…
В минулому році мій батько отримав травму руки. Тому останній раз я копав картоплю минулого року. І це не тяжка робота…
Ви можете копати картоплю лопатою як проклятий, але мільярдером не станете. Бо треба працювати головою, а не руками.
Ви можете виростити дитину за 6тис, можете за 60тис, а можете за 600тис. Просто люди тепер хочуть дати своїм дітям краще життя, а не використовують їх як рабів. А ще хочуть більше вільного часу для себе.
Якщо ви типовий офісний працівник, то чисто фізично не зможете працювати лопатою під сонцем по 8годин. Навіть 1 день, не кажучи про більше.
Як я вже казав, ви мені огидні.
Працювати головою — це точно не твоє. Берися краще за лопату.