У Польщі проживає близько 2 мільйонів українців. Багато з них працевлаштовані, заробляють там гроші, частину з яких переказують родичам до України. Такі перекази — вагоме джерело підтримки для багатьох у воюючій країні. «Мінфін» пропонує добірку з 5 способів того, як їх здійснювати швидко та вигідно.
Як вигідно переказати гроші з Польщі до України
Кредобанк та PKO Bank Polski
Простий, зручний та вигідний спосіб здійснення таких переказів пропонують польський PKO Bank Polski та його українська «дочка» Кредобанк.
Отримувачу коштів в Україні потрібно відкрити у Кредобанку безкоштовний пакет послуг «Правильна картка». Це можна зробити онлайн. Знадобляться лише смартфон, інтернет та застосунок «Дія» з ID-карткою або закордонним паспортом у ньому. Рахунок у злотих/євро, який входить до пакету, має додатковий унікальний ідентифікатор у форматі IBAN, за допомогою якого в Україні можна отримувати перекази з Польщі в злотих або євро. Отримання переказів також можливе на картки клієнтів преміального сервісу Craft Banking.
Щодо відправника — йому бажано відкрити рахунок в PKO Bank Polski. Зробити це можна в одному з польських відділень, маючи при собі український закордонний паспорт або ID-картку, видану після 2016 року. Тоді клієнт отримує доступ до всього спектру фінансових послуг банку у сусідній країні. Інший варіант — відкрити «Тимчасовий Рахунок без Меж PKO» (Czasowe Konto bez Granic), для якого українцям не потрібні документи, але який має обмежений функціонал. Але і він дозволяє переказувати кошти на картку Кредобанку.
Відправнику достатньо зайти в онлайн-банкінг PKO Bank Polski та переказати кошти на номер IBAN рахунку «Правильної картки» Кредобанку. Комісії за такі перекази відсутні.
Комісія за зняття злотих у касі Кредобанку — до 1% (мін. 20 грн). Але якщо обміняти їх у застосунку KredoBank на гривню, то її вже можна буде зняти безкоштовно.
До речі, рахунок відправника у PKO Bank Polski — необов‘язкова умова для здійснення такого переказу. Знаючи унікальний IBAN-ідентифікатор отримувача, гроші в Кредобанк можна переказувати з рахунку у будь-якому іншому банку Польщі. Але в цьому випадку можуть бути комісії з боку банку відправника. Можна здійснити перекази й готівкою. В цьому разі комісія залежатиме від пункту переказу: через відділення або агенцію PKO Bank Polski.
Зручність та простота використання унікального ідентифікатора робить цей спосіб переказу грошей з Польщі все популярнішим. Протягом січня-травня 2024 року таким чином до Кредобанку надійшло майже 80 тис. переказів на загальну суму близько 90 млн польських злотих (понад $22 млн), що на 24% більше, порівнюючи з аналогічним періодом 2023 року.
Якщо говорити про євро, то у цій валюті переказів надійшло понад 6 тис. на загальну суму майже €4 млн, що на 11% більше, порівнюючи з аналогічним періодом 2023 року.
Система переказів SWIFT
Міжнародна банківська система SWIFT (Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication) є надійним способом переказу грошей, що працює майже в усіх країнах. Вона передусім підходить для переказів великих сум — від $1 000.
Само собою, за допомогою SWIFT переказують гроші і з Польщі. У 2023 році вона посіла друге місце серед усіх країн, з яких українці отримували банківські перекази через SWIFT: 12% усіх переказів за допомогою цієї системи були отримані саме з Польщі.
До недоліків SWIFT-переказів можна віднести те, що оформити їх самостійно для декого з клієнтів може бути складно, і, зазвичай, такий переказ займає більше часу, ніж через інші варіанти. Однак їх перевагою є невелика комісія, яка зазвичай становить 0,5% і не залежить від суми. Також відсутні обмеження щодо суми переказу. Для їх здійснення можна скористатися послугами банків, які мають дочірні філіали в Україні. Наприклад, вже згадана зв’язка PKO Bank Polski та його української «дочки» Кредобанку.
Система переказів TransferGo
Ще одним варіантом переказу грошей з Польщі до України є система TransferGo. Це міжнародна компанія, яка має офіси в Європі, включаючи Лондон, Берлін, Стамбул та Варшаву, та обслуговує користувачів в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки.
Через сайт TransferGo можна переказати гроші і до України безпосередньо на картку українського банку. Для цього потрібно зареєструвати акаунт у системі та прив'язати банківську картку, видану в одній із країн Єврозони або у Великій Британії.
З 2018 року перекази в Україну з будь-якої країни за допомогою TransferGo є безкоштовними. Гроші можна відправляти на картки та рахунки будь-якого українського банку.
Revolut
Англійський необанк Revolut спростив процес реєстрації для українців, які перебувають за кордоном. Для цього потрібні лише європейська адреса та скріншот закордонного паспорта.
Сервіс надає можливість відкриття мультивалютного рахунку, що підтримує 30 валют, серед яких долар США, євро, польський злотий, англійський фунт та інші. При реєстрації в Польщі основний рахунок буде у польських злотих.
Для переказу грошей до України оптимальним варіантом є використання SEPA-переказів, які не передбачають комісії. Такі перекази можна здійснювати в євро на карткові рахунки українських банків, що підтримують SEPA-перекази. Один із таких, до речі, — Кредобанк.
Perekaz24
Польська система швидких міжнародних грошових переказів Perekaz24 дозволяє миттєво переказувати гроші з Польщі до України. Реєстрація займає лише декілька хвилин.
Щоб збільшити ліміт на перекази, потрібно пройти ідентифікацію клієнта. Після цього встановлюється денний ліміт у розмірі $2 тисяч і місячний ліміт у розмірі $10 тисяч.
Комісія за переказ становить 1,99% від суми плюс €0,49, або еквівалент у вибраній валюті. Перший переказ здійснюється безкоштовно.
Перекази з України до Польщі
Зробити зворотній переказ з України до Польщі сьогодні складніше через низку обмежень НБУ. SWIFT, який до війни був найочевиднішим способом переказати кошти за кордон, вже два роки як недоступний для зовнішніх транзакцій (за виключенням деяких випадків).
Залишається можливість переказати гроші за кордон за допомогою P2P-переказів, але обмеження є й тут. По-перше, вони доступні лише у валюті. Їх вартість залежить від банків, які їх здійснюють. Наприклад, якщо відправник і отримувач — клієнти, відповідно, Кредобанку та PKO Bank Polski і мають рахунки у злотих або євро, то для них перекази у цих валютах будуть безкоштовними. По-друге, є обмеження щодо ліміту таких операцій — до 100 тис. гривень на місяць в еквіваленті ($2,5 тис.).
Замість висновку
За даними НБУ у 2023 році з Польщі до України було переказано понад $4,2 млрд — це понад 37% всіх надходжень з інших країн. Наведені способи зробити це — лише частина різноманіття доступних варіантів. Однак вони роблять такі перекази швидкими, безпечними і вигідними. Саме тому на них варто звернути увагу.
Коментарі - 37
Рекомендую всем сначала ДЕТАЛЬНО ознакомиться с условиями этого банка.
Вот это да!!!
Жесть!
Круть!
Вы идете в польскую контору и покупаете за злотые «биток» (условно) вам его заводят на «кошелек» ( скорее всего анонимный). вы в Украине идете в контору и переводите «биток» с анонимного кошелька на гривневую карту или в наличную СКВ…
А можно узнать сколько это стоит в процентном отношении и в Польше и в Украине.
И главный вопрос -а зохочет ли польская контора заниматься сумой больше 5 т Евробез документов подтверждающих эти деньги?
Ві написали, то что напишет любой человек прочитавши любой форум!
Вопрос -открытый
1 Способ (ананимность или именной кошелек)
2 Процентная ставка при покупке (получении) и снятии (наличной валюты)
3 Законность и для Польши. необходимость как декларирования самих доходов так и ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ подачи ежегодной декларации на «криптовалюту» И главное законность вывода средств в Украине (хотя бы на карту в гривне)
Ответ будет?
…чтобы понять о чем я пишу, надо просто на протяжении определенного времени получать определенные суммы на счет в польском банке и думать о том как с меньшими потерями эти суммы перевести в Украину. При этом понимать что все платежи законные, и любой «косяк» может отрицательно отразитьмя на будущем
Взагалі то в тому ж Кредо комісія буде 1%, не 2%.
І при крім цієї комісії людина не заплатить більше ані копійки. В той час як при переказі через крипту треба заплатити комісію за ввод та вивод.
Або довірятись якомусь невідомому шахраю через якого потім ПУМБ заблокує рахунок на декілька місяців.
https://minfin.com.ua/ua/company/pumb/review/369483/
І ще питання чи готівка того варта бо в Харкові курс купівлі злотого нижче того шо пропонує Кредобанк.
Безналичные злотые находятся на карте «ПКО» банка, что делать дальше и какой в какой процент это обойдется.
При этом учитывать законность операции, в рамках всех, начиная с первой Директивы 91/308/ ЕС «О предотвращения использования финансовой системы в целях отмывания денег» «Директив», и заканчивая национальным налоговым кодексом Польше. в котором есть отдельный раздел и о необходимости (даже если нет дохода. но есть любые операции с «криптовалютой») подавать ежегодную декларацию «РІТ» 38?
Очень интересно узнать мнение єкспертов.
Специально открыл форму декларации «РІТ» — 38 (проверить. а то давно туда не «пукал»)
Читаем в шапке —
2) uzyskali przychody lub ponieśli koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia walut wirtualnych.
Переводить никому не надо?
Ведь вада 10000 злотых заработана легально?
на бинансе через P2P покупаем USDT (есть куча позиций c ПКО сейчас по 4 злотых за USDT) — перевод через приложение без комиссий!
потом продаем USDT через P2P и получаем гривну на карту — заводим на карту ПУМБа и снимаем наличку.
Вопрос по курсу, НБУ в гривне?
Я просто в шоке от таких схем…
Вот скажите, как вы думаете, откуда я знаю о «тонкостях» и требованиях ЕС и Польши в вопросе вывода валюты за пределы ЕС, откуда я знаю о требованиях польских налоговиков?
И почему я говорю именно о получении именно наличных злотых в Украине через оф платеж?
Попробуйте догадаться.
p/s сказки о «крипте» как инструменте для вывода валюты, не говоря о минимальных 3.8% потерь, рассказывайте в другом местп и другим людям.
С уважением.
Очевидно что вы даже не 0, вы ниже 0 в данном вопросе.
P2P без каких либо потерь работает, курс USDT 42−43 плавает — денежку сразу на карту Украинского банка!
Тот же бинанс легален в Польше!
А как все просто… большое человеческое спасибо.
А потім ще влетіти на зміні курсу криптовалюти.
За швидкістю вийде десь як переказ в Кредобанку
За накладними витратами гірше якщо не сидиш тижнями щоб зловити потрібне співвідношення курсів на польській та українській біржах
А уж водій автобуса це взагалі щось з часів динозаврів.
томи ти навіть не можеш зрозуміти про що мова бо ніколи в житті не користувався криптою для пересилки грошей з України закордон чи навпаки
Люмени пройдуть ще швидше ніж твій недобакс, а комісія буде копійки
і що з того?
І нахрена ти мені знову фігню городиш про АТБ і бакс? Обміняв в Україні в що хочеш в тому числі і гривню і купляєш що хочеш.
Лиш дешеве бухло не купляй бо мізки відсохли…
Взагалі не має значення, підійне будь який банк в якому вже є рахунок.
Якщо рахунку в ПКО немає то перекидання грошей зі свого рахунку на рахунок ПКО займе навіть більше часу ніж просто переказ на польський рахунок Правильної картки в злотих (на додачу до українського у кожної є ще й польський).
До речі, рахунок відправника у PKO Bank Polski — необов‘язкова умова для здійснення такого переказу. Знаючи унікальний IBAN-ідентифікатор отримувача, гроші в Кредобанк можна переказувати з рахунку у будь-якому іншому банку Польщі. Але в цьому випадку можуть бути комісії з боку банку відправника.
В Елексирі немає комісій за перекази, єдиний мінус що переказ може ити робочу добу. А відправляти гроші Експрес Елексиром немає жодного сенсу бо від польського рахунку до українського гроші все одно йдуть добу за регламентом вже Кредобанку.
Бинанс предлагает удобный инструмент П2П торговли, у тебя счет в ПКО банке и твоего контрагента тоже в ПКО — то можно купить крипту без комиссий (USDT за злотые — курс до 4 злотых за крипто-доллар без каких либо комиссий), точно так-же P2P без комиссий между украинскими банками продать крипту за гривну (курс более 42грн за USDT)
Це буде не швидше, а довше. Більш того на початку статті редакція пише що рахунок потрібен. Але насправді ні, можна обійтись і без нього що сама ж редакція написала ближче до кінця цього розділу.
у тебя счет в ПКО банке и твоего контрагента тоже в ПКО — то можно купить крипту без комиссий
в Польщі немає п2п переказів. Вза-га-лі немає
є щось схоже що зветься BLIK але там обмеження по сумі операцій та по їх кількості
спроби гратися в мамкіного бізнесмена не пройдуть, це треба відкривати не польський картковий рахунок і втрачати гроші на конвертації злотого в євро чи фунти
2. Отримання доходу від продажу криптовалюти оподатковується, в Польщі теж.
3. Бізнес повʼязаний з криптовалютами в Польщі легальний, але має платити податки на прибуток та інші.
Але головне не це, а те що ти навість неспромоглася зрозуміти: в Польщі немає переказів з картки на картку. Вза-га-лі.
Понятно что человек долек от польских реалий.
Если человек пишет о «крипте» в Польше, при этом говоря о зарплате (оф платеж) и не знает о требовании налоговиков по декларации «38» (часть `2` с 2019 года) то лучше тихо со всем соглашаться…
Еще раз о …не докапается???
В польському законодавстві криптовалюта не має статусу грошей. Як власне в більшості інших країн.
Все эти «танцы с бубном» через «крипту» полная «баляляйка».
С середины 2018 года, РЕГУЛЯРНО, получаю ОФИЦИАЛЬНО на счет в ПКО «dywidendy partnerskie» До войны два раза в год — приехал снял нал и все… Сейчас по соглашению, получаю раз в месяц, платежи легальные, а не .разова допомога… поэтому мне эта лабуда не интересна.
С «Кредо» — в 9.00 утра перевел на свой счет в «Кредо», в 11.00 уже наличка на кармане. Единственное — это внутренняя конвертация (курс очень низкий) и перевод на карту другого банка.
Большой и жирный плюс — нико не задает вопросов…(правда, год тому назад, мой должник делал перевод с другогл польского банка и указывал в назначении — «допомога», то «кредо» попил крови, но как я понял не он, а банк отправитель)