Як розповів начальник Головного управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан, попри те, що в Україні діє мораторій на планові перевірки, у столиці їх повернули. Але, за його словами, мова йде не про класичні перевірки, а про моніторинг і консультації підприємців.
Від їжі до генераторів. Держспоживслужба проводить моніторинг бізнесу у Києві
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За рішенням техногенної екологічної комісії з надзвичайних ситуацій, у Києві створено 10 мобільних груп, які щоденно проводять рейди у всіх районах міста. Причина такого «скасування мораторію» — збільшення захворюваності городян.
Зокрема, удвічі зросла кількість харчових отруєнь у закладах громадського харчування, багато нарікань також на якість продукції в магазинах, що може бути пов'язане з масовими виключеннями електроенергії та як наслідок — неправильним зберіганням продуктів харчування.
Крім магазинів, ринків та ресторанів, контролери моніторять також умови дотримання «не харчових» норм. Наприклад, за словами Рубана, звертають увагу на генератори. «Надходить чимало скарг від мешканців на надто галасливу роботу генераторів», — пояснив він.
При цьому, як каже Рубан, перевіряльники здебільшого йдуть бізнесу назустріч. «Ми розуміємо, що зараз усім працювати нелегко, тому насамперед домагаємося усунення порушень. Наприклад, у випадку з генераторами просимо підприємців встановлювати шумоізоляцію або переносити прилад у спеціально обладнане місце», — розповів він.
У випадку з ритейлом контролери у разі виявлення порушень обіцяють обмежуватися або попередженнями, або мінімальними штрафами (за законодавством, вони можуть становити від 30 до 300 тисяч гривень залежно від порушення). «Але це тільки в тому випадку, якщо не йдеться про шкоду життю та здоров'ю людей. Тут компромісів не може бути», — сказав Рубан.
Паралельно Держспоживслужба проводить перевірки щодо скарг споживачів. Найчастіше скаржаться на роботу торгових точок — до 10 звернень на день.
Також досить багато нарікань на роботу громадського харчування. «Там велика ротація персоналу плюс збільшилася кількість фальсифікованих медичних книжок.У результаті багато працівників є носіями інфекційних захворювань. Крім того, є багато випадків неправильного зберігання продуктів. Все це призвело до збільшення кількості отруєнь ресторанною їжею», — заявив Рубан.
Коментарі - 25
Ведь в любом случае бизнес виновен во всех проблемах в этом есть смысл этой статьи.
Да, ещё лучше пользуйся государственным магазином чтобы не подхватить то о чем речь в этой статье и ты будешь в безопасности.
А робота генераторів під вікнами протягом всього дня — це надалі реалії сьогодення.
Тогда расскажи трехлитровый почему государство после совка имея тысячи магазинов по Украине не захотело их оставить в работе и обеспечить безопасность потребителей???
На счёт работы генераторов под окнами это вопрос к Найему который занимался безпекой энергетической инфраструктуры и получал за это в месяц по 880000 тыс гр.
расказую: тому що держава не повинна займатись магазинами — це справа підприємців
Хочешь регулировать вложи свои средства, в Украине нет никаких прав у бизнеса даже в налоговом кодексе прописано что бизнес должен доказать свою невинность, то есть он виновен априори, это означает что у любого проверяющего могут возникнуть подозрения и бизнес может оставить проверяющая служба, заметь не имея доказательства нарушения, а всего лишь подозрения.
це не так працює
хочеш розвивати свій бізнес — вкладай свої кошти
За причиненные убытки и упущенную прибыль от пропроверок кто должен платить?
а у вас в Росії спільноти немає, у вас є цар та бидло-народ
Ведь такой как ты может требовать
невозможного что от производителя также и от ритейлера.