Про плани державного Приватбанку вийти на ринок Німеччини або Польщі розповів наприкінці квітня голова правління банку Герхард Бьош. Остаточно визначитись щодо цього питання пообіцяв до кінця 2024 року, пише Ліга.
Стало відомо, скільки Приватбанку може коштувати вихід у Німеччину
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
В коментарі виданню банкір Олена Домуз (в Україні займала керівні посади у Банку Кредит Дніпро, Юнекс Банку тощо, а зараз працює в одному з роздрібних банків Болгарії) розкрила вартість виходу банку на ринок країн Євросоюзу.
«Мінімальна вимога для відкриття філії вже присутнього банку в Єврозоні — 5 млн євро. Тобто — від 10 млн євро буде вхід. Це якщо філія. А якщо банк — то це десятки мільйонів євро», — каже вона.
Вдарити по прибутку українського банку в Німеччині надалі може і законодавство.
Читайте: Приватбанк розглядає можливість виходу на закордонні ринки
«Важливо не стільки створити банк, скільки дотримуватися законодавства країни. Незнання призведе до того, що всі наші заробітки поб’ють штрафи на мільярдні суми, бо ми не дотримувалися тієї чи іншої постанови. Будучи в Україні, ми навіть не уявляємо, який ринок Німеччини складний», — каже Андрій Громосяк (працював у ПроКредит Банк в Україні, а потім у німецькому Commerzbank).
Важливим аспектом є і те, хто піде в український банк в Німеччині.
«Ринок Німеччини overbanked і якщо сподіватися на 1+ мільйон українців тут, то цього замало для того, щоб бути успішними. До того ж — багато аспектів, таких як захист персональних даних тощо, потребують інвестицій в персонал та ІТ», — говорить Громосяк.
Попри це, з погляду Громосяка, німецькі банки від українських відстають дуже сильно. І ми би тут виграли.
Для виходу на ринок закордонної країни український банк має подати на розгляд НБУ клопотання. Також він має отримати і дозвіл банківського регулятора тієї країни, в яку хоче зайти.
Зараз в Україні працює 66 банків. 36 із них — без іноземного капіталу.
Коментарі - 5
Последняя инфа — про самый большой портфель ОВГЗ!
А речь выше шла как раз о качестве обслуживания, GUI и прочим плюшкам. Вот представим себе: розничная точка, вам надо разместить QR код для оплаты на фоп счет. Как это делается в моно? В кабинете фоп оп- жмакнул кнопку и готово, можно распечатывать и добавлять в меню или постер. Как это делается в привате: ну, вам для начала надо перелогинить дию, потому что webhook работает через Ж. и последний раз его обновляли в 2013, далее нам нужно ПОДАТЬ ЗАЯВЛЕНИЕ ОНЛАЙН, ска! в 2024 году, заявление подавать на такое, серьезно? Там, наверху, проверят! Ну да, проверяющие проверянты, отдел проверки проверянтов проверяющих, и заместитель отдела проверянтов проверит и скажет: даёт он добро или нет. Чтобы было понятно, мне матери надо было сделать в её кафе такие вот меню оплаты и у неё приват и она не хотела делать никаких изменений. Я за 10 мин просто запилил приложение, которое могло бы создать QR код, по данным реквизитам и валидное было для приват оплаты, потому что в 2013 году, таки не закрыли сорс. Остальным, увы- сосамба, ждите проверок, одобрений и вам обязательно вышлют новой почтой или укрпочтой ваш qr код. Нет, это не шутка- высылают почтой, но не электронной. Что ты там вякнул про гос банки? не слышно, погромче, пожалуйста.