Україна виконала всі взяті на себе зобов'язання за програмою МВФ і розраховує на те, що наші міжнародні партнери дотримаються даних нам запевнень у фінансовій підтримці на цей рік на загальну суму в $38 млрд. Про це написав голова Нацбанку Андрій Пишний.
Україна розраховує у цьому році на $38 мільярдів міжнародної допомоги — Пишний
►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Міжнародна допомога
«Україна за час повномасштабного вторгнення отримала дуже потужну, масштабну, консолідовану фінансову підтримку. 2022 рік приніс нам $32 млрд фінансової допомоги, 2023 рік приніс $43 млрд міжнародної фінансової допомоги. Ця війна спричинила втрату третини економіки, руйнування сягають сьогодні сотень мільярдів. Це спровокувало колосальну потребу у фінансуванні бюджету, яка не може бути покрита за рахунок пораненої української економіки. Міжнародна консолідована фінансова відповідь — це те, на що ми розраховуємо», — наголосив Пишний.
Він нагадав, що протягом двох років Україна отримувала безперебійне надходження коштів. Саме повний обсяг обіцяного і ритмічність надходжень є запорукою утримання економіки. Наша країна має запевнення у підтримці, які об'єднуються у програму з Міжнародним валютним фондом. По цій програмі ми вже пройшли три успішних перегляди і незабаром відбудеться четвертий. Успішне проходження цих переглядів, виконання «структурних маяків» від МВФ дає нам підстави сподіватися на продовження міжнародної фінансової підтримки, підкреслив Пишний.
«Базовий сценарій Національного банку визначає, що цей рік принесе нам фінансування саме на ту суму, на яку ми розраховуємо, — близько $38 млрд», — зазначив очільник Нацбанку.
Коментарі - 9
Про це пише The Wall Street Journal. За даними ЗМІ, на Україну планують натиснути щодо цього питання групи BlackRock BLK та Pimco (одні з найбільших інвестиційних компаній у США).
Йдеться про інвесторів, що володіють приблизно п’ятою частиною непогашених єврооблігацій України (орієнтовно на суму 20 мільярдів доларів). Нещодавно ця група сформувала комітет і найняла юристів з Weil Gotshal & Manges та банкірів з PJT Partners PJT для ведення переговорів щодо сплати відсотків.
Головна мета: щоб Київ, який щойно отримав близько 60 мільярдів доларів допомоги від США, відновив виплати в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни.
«Без угоди Україна може оголосити дефолт після закінчення боргових канікул у серпні, що заплямує її репутацію серед інвесторів і ускладнить можливість отримання нових запозичень», — стверджує The Wall Street Journal.
Представники Міжнародного валютного фонду та деякі члени групи власників облігацій обговорили цю тему у квітні, під час зустрічі у Вашингтоні. Тоді зазначалося, що загальний обсяг списання боргу з приватного сектору може виявитися більшим, ніж зараз показують ринки облігацій, зазначає видання.
За даними AdvantageData, українські облігації торгуються на рівні від 25 до 35 центів за долар, що означає втрати в розмірі 15 мільярдів доларів.
Тепер власники облігацій сподіваються отримати до 500 мільйонів доларів США у вигляді щорічних відсоткових платежів після того, як вони погодяться на списання боргу, стверджує WSJ.
«Вони дали зрозуміти, що можуть погодитися на подальше списання боргу пізніше. Деякі власники облігацій запропонували використати заморожені російські активи в Європі та Північній Америці для погашення частини боргу», — пише видання.
Зазначається, що МВФ і ще кілька країн G-7 допоки не підтримують цю ідею. Водночас вони припускають, що можуть підтримати інвесторів, якщо ті вимагатимуть менших відсоткових виплат від України в період до 2027 року — за ставками, нижчими за ринкові.
«Дехто вважає, що Україна не захоче відновлювати нормальний графік погашення боргу до 2027 року… Якщо угода буде досягнута, вона може бути фінансово вигідною для інвесторів, які купили українські облігації за вигідними цінами», — резюмує WSJ.
Таку думку польський дипломат висловив в інтерв'ю BBC World, передає RMF 24.
На його думку, війна в Україні може закінчитися лише тоді, коли Путін зрозуміє, що «ціна її продовження у вигляді людських життів і фінансових витрат є вищою за мету, яку він хоче досягти».
Сікорський вважає, що війна в Україні не завершиться найближчим часом, бо Путіну ще може знадобитися час, щоб це зрозуміти.
«Немає браку потенційних посередників — Туреччини, ООН. Китай міг би фактично змусити Путіна припинити цю війну. Але я не бачу жодних ознак того, що Путін хоче вести переговори», — наголосив Сікорський.
Він зауважив, що Євросоюз міг би збільшити військову допомогу Україні, підкресливши, що вартість загальної фінансової допомоги ЄС Україні навіть вища, ніж США.
чим швидше пед ерація звалить з України, тим швидше закінчиться це ПАЗОРІЩЄ під назвою «втАрАя армія мірА». подобається ще комусь чи ні, але пед ер ація не в силах перемогти Україну і ніякі ірани чи пн. кореї чи навіть китаї, як показала практика тут не допомогли, про зброю взагалі мовчу. Через рік допомога Україні тільки збільшиться, щоб ще більше принизити обнуленого карлика!