На думку Олени Дмітрієвої, першої заступниці голови правління Глобус Банку, основними факторами, що формуватимуть розвиток іпотечного кредитування у другому кварталі 2024 року, стануть:
Основні фактори, що формуватимуть розвиток іпотечного кредитування у другому кварталі 2024 року
- Ритмічність отримання та достатній обсяг макрофінансової допомоги для покриття поточних видатків держбюджету (стабільність національної валюти, що спонукатиме НБУ до подальшого зниження облікової ставки).
- Розвиток економіки й зокрема будівельної галузі через активне залучення будівельних і девелоперських компаній до відновлення країни.
- Активний розвиток кредитних і депозитних банківських програм: посилення конкуренції за клієнта.
- «Воєнні» чинники: подолання наслідків агресії, ситуація на фронті.
- Суспільно-політичні чинники: суспільна єдність, прозорість рішень і дій влади.
Вона прогнозує, що з квітня по червень 2024 року на первинному ринку за програмою «єОселя» та спільними іпотечними програмами банків і девелоперів може бути укладено сумарно до 200−250 іпотечних угод на загальну суму до 500 млн грн. При цьому близько 80−85% іпотек буде видано в Києві, Київській області та деяких обласних центрах, переважно в західних областях.
«За сприятливих економічних, політичних та воєнних умов уже в другому кварталі можна очікувати подальшу корекцію облікової ставки — з наявних 14,5% до 14−13%. Звісно, комбанки вже відпрацьовують можливість скорочення іпотечних ставок: залежно від терміну та розміру першого внеску вони можуть знизитися до 5−17% річних, що можна вважати позитивним сигналом для майбутніх покупців житла на первинному ринку, які вирішать скористатися як державною іпотекою, так і спільними з девелоперами іпотечними програмами», — підсумувала Олена Дмітрієва.
Коментарі