Суттєве розширення державної іпотечної програми «єОселя» на первинний ринок стимулює банки до активного розвитку власних іпотечних програм.
«єОселя» стимулює банки до активного розвитку власних іпотечних програм
Про це розповіла Олена Дмітрієва, перша заступниця голови правління Глобус Банку.
Посилаючись на дані Української фінансової житлової компанії («Укрфінжитло»), вона зазначила, що на початок березня кількість акредитованих до участі в державній іпотеці девелоперів уже склала 27 компаній із 13 областей (64 об'єкти, враховуючи як окремі ЖК, так і окремі секції-будинки в складі ЖК).
Як вважає Олена Дмітрієва, у другому кварталі можна очікувати поступове збільшення кількості девелоперів, акредитованих за програмою «єОселя», а також є достатньо підстав для активного розвитку партнерських угод між девелоперами та комерційними банками як іще одного ефективного інструмента розвитку іпотеки на первинному ринку житла.
На її думку, у найближчі 2−3 місяці залучення девелоперів до програми «єОселя» може стати більш помітним. По-перше, девелоперські компанії чітко усвідомили необхідність у вдосконаленні власних механізмів продажу, як того вимагають умови участі в державній іпотечній програмі, — це використання фондів фінансування будівництва, механізм купівлі-продажу майнових прав, реалізація цільових облігацій. По-друге, вже здійснюється продаж квартир в об'єктах, будівництво яких розпочалося після набуття чинності Закону України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 15 серпня 2022 року, що збігається з принципами дії програми «єОселя» на первинному ринку.
«Крім того, програми розтермінування та 2 іпотечних механізми, а саме — державна „єОселя“ та партнерські програми з банками, значно розширюють можливості девелоперів із залучення потенційних покупців, що може стати одним із факторів збільшення попиту на первинному ринку житла», — підсумувала вона.
Коментарі