Наразі понад 70% фізосіб-власників поточних рахунків мають можливість використовувати QR-код для переказів через свої банки, які вже реалізували у своїх платіжних застосунках обробку QR-коду у форматі Нацбанку.
15 грудня 2023, 16:23
Нацбанк популяризуватиме платежі за допомогою QR-коду — вони вже доступні 70% фізособам-власникам рахунків
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Про це повідомляється у листі Національного банку № 57−0008/92181, підписаному заступником голови НБУ Олексієм Шабаном.
Регулятор має намір популяризувати QR-код у миттєвих платежах, для чого запрошує на 20 грудня експертів для обговорення таких питань:
- Використання QR-коду для ініціювання переказів.
- Алгоритми обробки QR-коду/Deeplink після їх сканування/активації.
- Забезпечення єдиного досвіду користувачів під час використання QR-коду.
«Використання QR-коду як способу передачі реквізитів для здійснення переказів, набуває все більшої популярності у світі. Перевагами для платника є зручність, швидкість та безпомилковість створення платіжної інструкції, забезпечені шляхом її автоматичного формування у платіжному застосунку банку», — наголошується в документі Нацбанку.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 47
У цих платежів немає ніяких комісій, крім тих які банк вписав в тариф вашої карти. В купі банків банківський переказ немає комісії — обирайте правильний банк.
У меня есть факты!
Вот пример квитанций с QR кодами! Те что раздает полиция в штрафах — комиссия где-то 1.5−2%.
Да там платежи по реквизитам!!, но сервис через который платеж идет — дерет комисси!!!
То-же самое делаеться в кабинете налоговой!
Можно платить самостоятельно — что по факту и делаеться — но от QR котов толку нет, ибо ссылки на сервисы с конской комиссией!!!
Видно вы уже давно за границей и не участвуете во всей кухне что твариться в Украине…
Ну то покажіть такий QR-код. Бо я взагалі не знаю про що зараз мова.
Да там платежи по реквизитам!!, но сервис через который платеж идет — дерет комисси!!!
Так з ваших же слів це комісія якось сервіса який ви навіть не годні назвати. Думаю що сервіс ніяк не пов’язан з QR-кодом і його обирав сам оштрафований водій, а ви про це почули через треті руки і додумали що це комісія QR-коду.
QR-коди про які розповідає новина Мінфіна це просто реквізити та призначення платежа.
Ви можете заплатити прямо з свого власного рахунку в будь якому банку де він у вас є. І комісію ви при цьому будете платити тільки якщо вона є в тарифах. А якщо в тарифах комісії немає то й платити ви нічого не будете. Ніякі додаткові сервіси для цього не потрібні взагалі.
То-же самое делаеться в кабинете налоговой!
Яким боком кабінет податкової до QR-кодів?
Видно вы уже давно за границей и не участвуете во всей кухне что твариться в Украине…
Та це скоріше ви давно за кордоном і поняття не маєте про які QR-коди мова не дивлячись на те що їх розвивають вже років п’ять
https://minfin.com.ua/ua/2019/08/01/38596754/
https://bank.gov.ua/ua/qr
https://www.f
Еще раз повторю, что даже в кабинете налоговой QR коды только на сервисы, которые взымают комиссии 1.5-2%
Так что приходиться вводит реквизиты вручную чтобы не переплачивать.
Про QR коды — это все маячня!
Новина яку ми обговорюємо не про якісь специфічний QR-коди яки треба оплачувати через специфічний сервіс. Якщо ви не годні згадати що і як оплачувалось — виходить я правий і штраф платили не ви, ви просто виступаєте у ролі «іспорченного телефона».
На сторінці https://iban-qr.alximicus.com/ ви можете сгенерувати QR-код і перевірити що ніяких комісій при його оплаті немає.
Я вам про це говорю відпочатку, але ж ви не годні слухати.
Ну то покажіть хоч цей код.
Так, все що ви пишете про них — маячня. Згоден.
1. сэкономить на терминалах и перенести свои расходы на клиентов
2. своеобразный фейс-контроль (а имеет ли клиент возможность платить таким способом?, пополнен ли у него мобильный интернет и так далее) и шпионаж за клиентом,
3. оформление платежа под видом покупки в интернет-магазине.
Чуваак, ти мабуть забув що ти тут граєш роль продвинутого айтішника що раздає поради.
В новині мова про QR-коди НБУ, яким боком тут послуга переоформлення загранпаспорта в якомусь невідомому польскому офісі?
Які в жогу термінали якщо, ще раз, мова про банківський переказ в гривні через українську СЕП НБУ з банківського рахунку що належить людині яка цей переказ відправляє? Де і в якому польскому термінали та знайшов можливість зробити банківський переказ зі свого українського рахунку? Там навіть з польского рахунку немає можливості заплатити.
Тому що у QR-код можна внести достатньо інформації на різноманітну тематику. Посилання бувають різні. Наприклад, якщо ти сплачуєш за інтернет чи світло, ти через телеграм маєш можливість відправити посилання на сплату не тільки з реквізитами, але й з сумою оплати, у вигляді звийчайного лінку, що я і робив/ла/ли відсилаючи представнику працедавця лінк на сплату за електроенергію, коли ми з мамою мешкали в Україні.
Які в жогу термінали якщо, ще раз, мова про банківський переказ в гривні через українську СЕП НБУ з банківського рахунку що належить людині яка цей переказ відправляє?
Мова про український сервіс у Польщі та про аналогічні сервіси в Україні. Д П Документ як в Україні, так і у Польщі не встановлює термінали, а роздруковує QR-коди на квітанціях, переносячи власні потреби на громадян (ужитковників їх послуги). Тобто, буде комісія. В Україні, як альтернатива, можна сплатити готівкою.
Чуваак, ти мабуть забув що ти тут граєш роль продвинутого айтішника що раздає поради.
Помиляєшся. Я з власного досвіду.
Можна. І НБУ саме це зробив розробивши власний варіант QR-коду для виконання банківських переказів.
Помиляєшся. Я з власного досвіду.
Ти пишеш про власний досвід користування якимось незрозумілим польським кодом для оплати через якийсь незрозуміли польський сервіс. Але тема новини це не платіжні сервіси в Польщі.
Я пишу про український сервіс, який використують державні околоконсульски/підпорядковіні до МВС фірми. Там частина платежу за оформлення паспорту та його доставку у гривнях, а частина за вартість послуг установи — у злотих. А посилання на індівідуальну тимчасову сторінку оплати, де ти обираєш як сплатити гривнєву частку платежу: у гривнях окремо, чи разом у злотих з послугами паспортного сервісу.
Что налоговая, что полиция!
Кто-то тут врет!
Чи ви тепер будь який QR-код будете тут згадувати, і ті що для під'єднання до вайфая, і ті що з посиланнями на сайти, і ті що на залізничних квитках?
Сссылка на сервис way4pay
* номер його рахунку,
* його назва чи ПІБ,
* його податковий або реєстраційний код.
А також є сума переказу, валюта та призначення платежу. Все, більше там нічого немає крім пари службових полів.
Посилання я вам давав ще чотири дні тому
https://minfin.com.ua/ua/2023/12/15/117904302/#com4567376
Але ви досі пишете маячню не витративши ані секунди на ознайомлення про що взагалі мова.
Ви на залізниці їздили останні роки? В залізничних квитках теж є QR-код, то це теж посилання на платіжні сервіси з комісією і за це відповідає також НБУ?
А коли ви їдете в метро і у вагоні бачите рекламний плакат з QR-кодом то це теж посилання на платіжний серсів і за це відповідає НБУ?
Вже не знаю як достукатись до вашого мозку, схоже у вас його немає, а є лише записана програма яка по колу повторює «на квитанціях поліції посилання на платіжні сервіси».
Посилання на сервіс way4pay може бути лише в QR-коді самого way4pay або в простому QR-коді для посилань на сайти які придумані кілька десятків років тому і до яких НБУ не має жодного відношення. https://uk.wikipedia.org/wiki/QR-%D0%BA%D0%BE%D0%B4
Будет ли когданибуть государство делать все организовано?
По факту все что делаеться — это маячня!
Нарешті! Нарешті ви мене почули, Інна.
Те що державні органи не користуються QR-кодами НБУ для мене теж дивно. Тим більш що ці коди існують з 2019 року.
На всії квитанціях про штрафи має бути такий код. Там можуть бути й інші, наприклад для оплати картою, але цей маж бути обов’язково. Тут я з вами на одному боці.
Було б чудово мати щось типу сторінки зі списком банків як przelewy25 чи payU, далі клікаєш по інонці і автоматично запускається відповідний застосунок через перехоплення посилання.
З одного боку можна сказати що це дрібниці: і справді у багатьох людей рахунок лише в одному банку. З іншого це дуже поліпшить юзер експеріенс для продвинутих користувачив, а саме вони є потенційними користувачами цих QR-кодів бо люди з одним рахунком все ще користуються картою лише щоб зняти готівку в банкоматі в день зарплати.
По умолчанию там ссылки на платные сервисы!
https://minfin.com.ua/ua/2023/12/15/117904302/#com4568077
Не на платіжний сервіс, а на сторінку перевірки квітків. Там інше посилання у QR-коду
Почитай трохи про QR-код, є купа матеріалів навіть російською.
Крім посилань QR-код може використовуватись для передачі номеру телефону, імені та паролю Wi-Fi мережі чи просто ідентифікатора як це й думали використовувати в 1994 році у компанії Denso-Wave. А можно розмістити свій власний вміст який розпізнають лише ті хто знають як з ним працювати. Саме такими є QR-коди НБУ в яких немає ніяких посилань взагалі https://minfin.com.ua/ua/2023/12/15/117904302/#com4568077
Ти про код от НБУ, а я про код от Д П Документ
Мені не було потрібно його аналізувати.
Бо я ще не зустрічав жодного такого кода так би мовити «в дикій природі». Бо ніхто з бізнесів цим не користується.
Який саме QR-код?
Ти кажеш про QR-код для оплати через Приват24? Так я давно знаю про нього і навіть довелось недавно скористатись https://minfin.com.ua/ua/company/privatbank/review/347787/
Чи ти про QR-код який використовується для оплати через еквайрінг Монобанка? Ним теж користувався і враження від користування набагато кращі ніж від приватівського одоробла.
Чи ти про QR-код в якому записано номер картки щоб «платити за каву» переказом на картку не набираючи номер вручну?
Але головне питання: до чого це все у темі про QR-код НБУ?
В київському метро купа реклами з QR-кодами з посиланнями на сайти — це теж коди за які відповідає НБУ?
https://bank.gov.ua/ua/news/all/yedini-pidhodi-do-formuvannya-ta-vikoristannya-qr-kodu-pidvischat-zruchnist-ta-shvidkist-rozrahunkiv
Эти новые коды уже давно работают. Новость не про то как это внедрять, а как популяризировать, потому что их давно все используют.
Почему они впаривают QR коды со ссылками на платные сервисы типа way4pay или liqpay?!!!
Вот в кабинет налоговой зайди…
Монобанк не понимает QR-коды НБУ…
https://minfin.com.ua/ua/2023/12/15/117904302/#com4567316
Эти новые коды уже давно работают.
Де працюють? Покажи хоч один бізнес який використовує цей код.
Новость не про то как это внедрять, а как популяризировать, потому что их давно все используют.
Наче я з цим сперичаюсь!
Я Інні та іншим чотири дні пояснюю що таке ці коди і тут приходиш ти і починаєш мені розповідати що вони на кожному кроці. Але не можеш показати жодного працюючого кода.
Сподіваюсь такого великого експерта не треба вчити як додати сюди посилання на сайт для шарінга картинок?