Українські банки мають ефективно розподіляти свої ресурси, виважено ухвалювати рішення про витрату коштів, а також уникати поділу капіталу та прибутків. Про це йдеться у листі Національного банку № 22−0006/84377, підписаному головою НБУ Андрієм Пишним.
НБУ скасовує для банків «військові» поблажки щодо капіталу та розіслав нові вимоги
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
НБУ дав три рекомендації банкам:
- Здійснювати зважену управлінську політику щодо збереження капіталу та джерел його поповнення, яка, зокрема, повинна включати ефективний розподіл ресурсів, дбайливе ставлення до витрат, відмову від прямого та непрямого розподілу капіталу та прибутку банку.
- Залучати кошти від інвесторів у власні інструменти капіталу з урахуванням вимог Проєкту з капіталу, що забезпечить їхнє подальше включення до розрахунку капіталу за новою структурою.
- Провести самооцінку відповідності власних інструментів капіталу, зокрема акцій для визначення можливості їх включення до складових капіталу за новою структурою.
У листі регулятора йдеться про запровадження в Україні європейських банківських вимог. До нього також додаються проєкти постанов Нацбанку з положеннями «Про порядок визначення банками України розміру регулятивного капіталу» та «Про організацію процесу оцінки достатності внутрішньої ліквідності у банках України та банківських групах».
Андрій Пишний у листі уточнює, що Проєкт положення про нову структуру капіталу розроблявся НБУ за підтримки міжнародних експертів та його попередня редакція відпрацьовувалася за участю представників наших банків.
Остання ж редакція документа узгоджена зі стандартами ЄС та пройшла оцінку у рамках технічної допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку.
Голова НБУ повідомив, що розгляд та затвердження Проєкту з капіталу планується правлінням Нацбанку до кінця 2023 року (після проведення робочої зустрічі з банківською спільнотою), а запроваджуватиметься він із застосуванням тестових розрахунків.
Андрій Пишний також у своєму листі поінформував, що для виконання своїх зобов'язань відповідно до Меморандуму МВФ Нацбанк почне поступове згортання надзвичайних заходів, введених у зв'язку з військовою агресією росії проти України.
У тому числі буде відновлено вимоги до покриття капіталом операційного ризику.
Коментарі - 25
А ну! Все быстро делаем как я сказал!
— А какие сейчас источники пополнения капитала у банков? Кредитование физ.лиц и бизнесса? Ага.
Сравни уровни инфляции, уровени жизни, продолжительности жизни, привлекательности для имиграции, бизнеса и т. д. и т. п.
Например сколько кровавых переворотов было в США за последние сто лет?
А сколько раз им требовалась международная гуманитарная помощь чтобы народ поменьше дох от голодухи?
2. Я как раз за — США. Читать внимательно комментарий мой надо.
Учитесь. Уровень первоклассного эксперта, дамы и господа)
«А какие сейчас источники пополнения капитала у банков? Кредитование физ.лиц и бизнесса? Ага.»
Вы хоть понимаете, что капитал разный бывает? Вы о каком говорите? Уставной? Дополнительный и еще 6−7 разных пунктов. Что «кредитование» — это направление деятельности, которое может как пополнять капитал, если приносит прибыль, так и отнимать — убытки. Что это не источник капитала.
Вы явно азы не понимаете, а судите, как будто спец, подумайте если я в том, что вы понимаете, полез и кричал дичь, которая очевидно для вас дичь, вы лекции бы читали? В комментариях к статье. Ну еще понимаю, вы бы спрашивали, например: А что НБУ имеет ввиду? Но вы с аппломбом спеца — «Ага».