Держава інвестувала в розвиток малого та середнього бізнесу через гранти 5 млрд грн від початку дії програми «єРобота». Гранти на започаткування або розширення власної справи вже отримали 8 753 українці. Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.
Від початку дії програми «єРобота» Україна виділила на гранти для малого та середнього бізнесу 5 мільярдів
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Гранти від держави на старт або розвиток бізнесу за проектом „єРобота“ вже отримали майже 9 тисяч українців. Понад 2 тисячі з них взяли грантові кошти саме на відкриття власної справи, інші — на масштабування бізнесу, нарощування виробництва, розробку й запуск нових напрямків. Загалом держава інвестувала в активізацію підприємництва через гранти 5 млрд грн», — зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, ці інвестиції не лише в розвиток малого й середнього бізнесу, це й інвестиції в покращення ситуації на ринку праці, адже отримувачі грантів, реалізуючи свої проекти, створять близько 35 тисяч нових робочих місць.
Загалом з початку запуску проекту «єРобота» у липні 2022 року:
- за програмою «Власна справа» — видано 8 013 мікрогрантів на 1,9 млрд грн;
- на розвиток переробних підприємств — видано 487 грантів на 2,5 млрд грн;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 133 гранти на 555 млн грн;
- ветеранам та членам їхніх родин — видано 120 грантів на 45 млн грн.
Подача заявки
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал «Дія» разом з бізнес-планом.
Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць — від 1−2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.
Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.
Коментарі