Незважаючи на повномасштабну війну, яка триває другий рік, банк «Південний» не припиняв підтримку агровиробників і залишається надійним фінансовим партнером, пропонуючи індивідуальний комплекс продуктів та послуг. Про програми підтримки, зміну запитів із початку війни та індивідуальні рішення розповідає керівник напрямку обслуговування підприємств агропромислового комплексу і операторів ринку нафтопродуктів банку «Південний» Семен Синяков.
Банк «Південний» пропонує комплексні рішення для агровиробників
«Зазвичай аграрії потребують три основні напрямки фінансової підтримки. Перший — поповнення обігових коштів на польові роботи, покриття касових розривів у ланцюжках реалізації. Другий — фінансування поточних зобов’язань із постачальниками (за пально-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, добрива, насіння, енергоносії). Третій — інвестиційні витрати на придбання та обслуговування сільськогосподарської техніки, інвестиції в логістику, зберігання і переробку. Відповідно, яку би кількість програм фінансування не пропонували банки, вони всі спрямовані на задоволення зазначених потреб. Банк „Південний“ розуміє базові потреби агровиробників, тому наші програми дозволяють забезпечити весь спектр потенційних звернень клієнта», — зазначає Семен Синяков.
На поповнення обігових коштів банк пропонує поновлювальні кредитні лінії на позичальника або одночасно групу позичальників строком до трьох років з адаптованим сезонним графіком зниження ліміту або без графіку, але з оборотністю траншів.
Поточні розрахунки з постачальниками фінансуються короткостроковими кредитними лініями або лімітами документарних операцій (аваль, гарантія). Інвестиційні витрати банк пропонує фінансувати непоновлювальними кредитними лініями або за програмою фінансового лізингу строком до п’яти років з адаптованими під періоди реалізації врожаю графіками повернення.
«Загалом будь-яка програма фінансування агровиробників є доволі гнучкою. Зазвичай клієнтам пропонується комплексне рішення, що об'єднує в межах однієї генеральної угоди різні програми фінансування (від оборотного капіталу до документарних операцій і розрахункових інструментів). Комплексні рішення дозволяють клієнтам банку заощаджувати на супутніх витратах з оформленням забезпечення, страхування, комісіях. А також, що важливіше, дозволяють отримати максимальне покриття фінансових потреб у межах одного банку та одного договору», — каже керівник напрямку.
За його словами, від початку війни запити клієнтів-агровиробників змінилися, і явним пріоритетом стало фінансування оборотного капіталу, інвестиційні плани більшість клієнтів тимчасово заморозили.
«У поточному році найбільшим попитом користується фінансування касових розривів, що спричинені з одного боку логістичними перепонами експорту, а саме — закриті глибоководні морські порти, обстріли інфраструктури на Дунаї, комплекс заходів із боку західних сусідів, що обмежують наш експорт, — та сподіваннями на зміну цінової кон’юнктури ринку агропродукції з іншого боку. Великою популярністю користується програма „Доступні кредити 5−7−9 %“, завдяки якій аграрії, по-перше, отримують додаткову підтримку, по-друге, кошти у гривнях за найбільш привабливими процентними ставками на ринку, нівелюючи ризики девальвації. На сьогодні портфель банку за такими програмами наближається до 4,0 млрд грн. У будь-якому випадку ми розуміємо потреби кожного клієнта, адже маємо великий досвід роботи в аграрному секторі — від невеликого фермерського господарства до найбільших латифундистів України — та завжди пропонуємо індивідуальний підхід і оперативність у прийнятті рішень», — підкреслив Семен Синяков.
Коментарі