У 2023 році пенсійні системи в більшості країн світу зазнавали стресу через старіння населення, зростання державного боргу та високу інфляцію. Про це йдеться в щорічному Глобальному пенсійному індексі Інституту Mercer CFA, пише Bloomberg.
Пенсійний індекс за 2023 рік: Де найгірші та найкращі пенсії
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про індекс
У рейтингу 2023 року досліджувалися 47 країн.
Як стверджують експерти Mercer, проблема, яка зачепила практично всі досліджені пенсійні системи в світі, полягає в тому, що тепер люди похилого віку повинні піклуватися про своє утримання навіть після виходу на пенсію.
Де найкраща пенсія
Згідно зі щорічним глобальним індексом, Нідерланди повернули собі звання найкращої у світі пенсійної системи.
Зазначається, що наразі Нідерланди реформують свою пенсійну програму з колективної структури на більш індивідуальний підхід. Проте, попри зміну системи в цій країні, вона все одно забезпечуватиме хороші переваги у порівнянні з іншими країнами, які досліджувалися.
Крім того, найвищий індекс отримала пенсійна система Ізраїлю.
Ісландія, яка минулого року була першою, посіла друге місце, а Данія — третє.
Австралія посіла 5 місце, Велика Британія — 10, США — 22.
Японія посіла 30 місце, а Китай — 35 місце.
При цьому, у звіті виділено кілька азійських систем, включаючи Китай, Корею, Сінгапур і Японію, які провели реформи, щоб покращити свої показники за останні п'ять років.
Також у звіті Mercer зазначається, що падіння рівня народжуваності спричинило тиск на економіку кількох країн і пенсійні системи в довгостроковій перспективі. Це, наприклад, негативно вплинуло на пенсійні показники таких країн, як Італія та Іспанія.
Де найгірша пенсія
Останню 47 сходинку рейтингу посіла пенсійна система Аргентини.
Україна в рейтингу 2023 року не досліджувалася.
Коментарі