Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка визначає механізм отримання іноземцем статусу е-резидента онлайн. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Е-резидентство: Незабаром іноземці зможуть онлайн відкривати бізнес і сплачувати податки в Україні
► Читайтесторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Щоб відкрити бізнес в Україні, іноземцям не потрібно буде бути присутніми особисто. Так само дистанційно можна буде керувати власною справою, відкривати банківські рахунки.
«Е-резидентство — це наша цифрова відповідь на глобалізацію. Іноземці отримають право реєструватися в Україні фізичним особам-підприємцям, відкривати банківські рахунки та вести свій бізнес онлайн», — заявив заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
За його словами, зручним є також механізм сплати податків та звітування для е-резидентів: це робитиме український банк, у якому в е-резидента відкрито поточних рахунок, адже він виступає податковим агентом такого іноземця.
Постанова врегульовує:
- механізм набуття та скасування статусу е-резидента;
- порядок формування та ведення системи «Е-резидент» спільно з Державною податковою службою та банками;
- захист персональних даних електронних резидентів.
Запуск системи
Повноцінно е-резидентство запустять після завершення розробки та тестування інформаційної системи. Наразі триває розробка зазначеної системи.
Е-резидентство України не буде доступне громадянам росії, білорусі та країн, що входять до «сірого» чи «чорного» списку FATF. Також е-резиденти не зможуть надавати послуги українським громадянам, тобто працюватимуть тільки з іншими іноземцями.
Коментарі - 51
Единственный вариант для чего я вижу — это чтоб надавить на западные компании типа открывайте представительство чтоб нанять украинцев на работу если вам нужны IT и запретить все фопы .
шаг сомнительный потому что западным компаниям *** откуда у них люди . Они работают на текущем рынке . И им все равно что это будет украинец или мексиканец если у него равные компетенции .
https://jurliga.ligazakon.net/news/214984_z-1-kvtnya-2023-roku-nabere-chinnost-zakon-pro-e-rezidentstvo
Т. е. в Украине он заплатит 5% , а затем его родная страна доналогообложит до обычного уровня . При этом например гражданство США — это приговор , вы уже можете не жить в США и не иметь налоговой резиденции США , а все равно платить .
Вообще это работает со всеми странами , даже если вы сейчас беженец , в европе , больше 6 месяцев , то все заработанное там облагается налогами здесь тоже . Прикиньте . И момент лишь в том что есть соглашение об избежании двойного налогообложения или нет , если есть то надо ДОПЛАТИТЬ , если есть то надо ВТОРОЙ РАЗ ЗАПЛАТИТЬ .
Точно так же везде , в любых странах . А в США просто это еще и в третий раз может потребоваться заплатить .
Багато країн мають з Україною домовленноссті про уникнення подвійного оподаткування.
Это означает что если 5% вы заплатили в Украине , а по законодательству испании должны заплатить 24% , то с этим соглашением вы доплатите 24−5% = 19% дополнительно в испании . А без этого соглашения — заплатите 24% к тем 5% что заплатили в Украине.
Вы думали что нужно в одной стране заплатить ? Нет конечно . И это касается наших заробитчан и беженцев . Просто их не трогают — доказать не могут , но скоро заработает обмен налоговой информацией . И чаще всего если он живет в испании и уплатил 24% , то при 18% уже нечего доплачивать . Но есть еще хитрые 1,5% которые должен .
Я понимаю что для вас это заоблачные деньги , но с точки зрения бизнеса это небольшие .
Ви одночасно збираєтесь змусити є-резидентів вести військовий облік і бути фізичними особами. Зрадофілія в гострій фазі?
Все это часть системы . Нельзя дышать через трубочку .
При этом ФОП прямо на иностранный счет заплатить не может . Надо ФОП → украинский → свой дома . И ограничение 50 тыс . Что очень мало на самом деле . Это меньше средних зарплат во многих странах .
Вы хотите опровергнуть про 50 тыс ?
А если мы берем ФОП (ну по аналогии) , то у нас кроме законов про налогообложение есть еще и Закон о Валюте , и есть постановления НБУ . И вот если ты мне докажешь что можно сделать иначе , ну чтоб я сейчас со своего фопа кинул бабло на свой частный счет за границей — я будут только рад . Ну или это как-то работало в прошлом — я буду только рад .
Беда в том что это не работало.
А знаете как выглядит налоговая накладная ? (это вам вопрос на засыпку) .
Ну например , британец зарегистрировал торговую компанию в Украине , поставил товар из италии в сингапур . Или там даже на али или амазоне что-то пордал . Или даже просто заплатил за сервер и электроэнергию .
Вы понимаете в чем разница между нами и ними ? Я не зря задал вопрос про налоговую накладную . Вы видимо не в курсе , но это может быть инвойс без подписи и печати на котором просто написано VAT Number , и все . Как наша налоговая отнесется к этому ? Это будет культурный шок .
Я думаю там не передбачається ніякого кадрового чи іншого обліку. Це той самий ФОП 3-ї групи. Лише іноземець. Просто платиш 5% з надходжень на рахунок і все. Наскільки це цікаво іноземцям не зрозуміло.
Просто в западном мире ФОП это физлицо , а физлицо доплачивает налоги там где живет . Это особенность . Т. е. у нас они заплатят 5% , а потом допустим до ставки 24% доплатят в испании где живут . Это кстати засада в том что если вы будете жить в испании и станете налоговым резидентом . То кроме 5% в Украине надо будет доплатить .
цитую тобі твої слова
а затраты списываются часто на словах
ще раз: ані у ФОП, ані у є-резидента немає обліку витрат
нащо ти вмикаєш режим «нерозуміючого» — не розумію
порахувати 5% від доходу можна і без бухгалтера, але якщо дуже треба то можна найняти парт-тайм який буде допомагати з оформленням форм звітності
И вас вполне можно привлечь например за простую операцию , вы шли шли и зашли в магазин авторучки купить , и чиркнули по терминалу ФОПовской карточкой . И здрасьте новый год , если это был тоже фоп — вы должны подать данные в налоговую .
Мені не те що витрати обліковувати не треба, мені навіть не обовʼязково проводити витрати через бізнес-рахунок — я можу зробити оплату і зі звичайного рахунку фізичної особи.
це дохід, а не витрати
первое — вы обязаны , но вы можете сказать просто — у меня не было затрат , и это работает ТОЛЬКО с услугами . В противном случае — вести учет НАДО .
Второе по счету физлица — это самый безопасный способ , но тут второй вопрос — как с этого счета нерезидент заберет свой доход .
тому ти почав розмову з ПДВ та податку на прибуток
все з точнісю до навпаки: ти підшукує будь що що підтверджує твою зраду не переймаючись коректністю, а я спираюсь на свої знання отриманні після прочитання законів
ні, не забовʼязаний взагалі
Второе по счету физлица — это самый безопасный способ , но тут второй вопрос — как с этого счета нерезидент заберет свой доход
ну ти і правда дурачок? Мова була про витрати, куди що забирати? Є-резидент може оплачувати свої витрати з будь яких своїх рахунків включно з його рахунком в його локальному банку — українській податковій цікаві лише доходи які він отримує на свій український рахунок є-резидента
Правильно, тому і будуть вони платити лише цей єдиний податок. Ніякого ПДВ для є-резидентів не передбачено.
Це правило працює для всіх кого стосується український податковий кодекс: платиш лише те що записано в законі.