У вівторок, 5 вересня, у Північному апеляційному суді міста Києва відбудеться черговий розгляд довготривалої справи (910/15737/20) за позовом Г. Боголюбова щодо визнання недійсними правочинів в рамках націоналізації банку у 2016 році.
Ексакціонер Приватбанку знову намагається через суд скасувати його націоналізацію
Час та місце: 11:30, вул. Шолуденка, 1 (зала засідань № 6)
Судді:
Цей позов є важливим для держави, адже колишні власники продовжують вимагати скасувати націоналізацію, від моменту якої минуло вже майже 8 років. Це чергова справа ексвласників, які фактично довели Приватбанк до неплатоспроможності, повернути собі банк.
Зазначимо, що позов до Приватбанку та низки інших учасників націоналізації був поданий у жовтні 2020 року. Однак, він досі перебуває на стадії підготовчого засідання. Засідання, призначене на 7 серпня цього року — не відбулося, через передачу матеріалів до апеляційного суду, для розгляду «технічних"апеляційних скарг позивача на ухвали суду першої інстанції про відмову в забезпечення доказів та про повернення заяви про забезпечення доказів.
Юристи Приватбанку переконані, що опонент не зацікавлений у розгляді справи та сприяє її безпідставному затягуванню. «Провадження про скасування націоналізації мали б бути автоматично закриті/скасовані на підставі висновків Великої Палати Верховного Суду України щодо правомірності застосування норм Закону № 590, так званого „антиколомойського закону“. Тому будь-які судові справи — це гра олігархів проти інтересів держави Україна!», — повідомили у Приватбанку.
Так, Позивач вже не вперше подає заяви про забезпечення доказів, які подаються, на переконання Банку з єдиною метою, оскаржити прийняту за результатом їх розгляду ухвалу до суду апеляційної інстанції, таким чином забезпечивши передачу матеріалів справи до суду апеляційної інстанції та відповідно унеможлививши її розгляд судом першої інстанції
Завдяки дії «антиколомойського закону» всі подібні справи (за позовами Дубілета та Birgminton — завершувалися перемогою держави та банку. Тож юристи Боголюбова знущаються над правосуддям, обравши тактику штучного затягування справи.
Спроби І. Коломойського і Г. Боголюбова незаконно відібрати у держави банк, порятунок якого в 2016 році коштував їй понад 155 мільярдів гривень, видаються особливо цинічними на фоні надзусиль кожного українця підтримати державу в цей складний час.
Приватбанк сподівається, що при подальшому розгляді справи суд не дозволить позивачу зловживати своїми процесуальними правами, застосує (нарешті!) норми «антиколомойського» закону, які безапеляційно забороняють повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам, та в кінцевому підсумку прийме справедливе та законне рішення.
Україна неодмінно переможе ворога, а Приватбанк — захистить інтереси держави та вкладників у судових процесах з колишніми власниками. Беремо і перемагаємо!
Коментарі