Після стрімкого зростання кількості виїздів за кордон на початку великої війни, різниця між кількістю людей, що виїхали та повернулись, складає лише 2,4 млн громадян. Натомість іноземці навіть під час війни більше вʼїжджають, аніж залишають Україну. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Держприкордонслужби.
Від початку війни з України виїхало на 2,4 млн людей більше, ніж повернулось — Опендатабот
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Скільки українців насправді не повернулись додому через війну
За шість місяців поточного року з України виїхало 8,2 млн громадян, а в'їхало — 7,97 млн. Така різниця — 230 тис. осіб — майже в 11 разів менша показника першого півріччя торік. Так, тоді Україну покинуло на 2,62 млн осіб більше, ніж заїхало. У другому півріччі 2022 люди все ж активніше поверталися до України — тоді прибуло на 149 тис. громадян більше, ніж виїхало.
Від початку повномасштабної війни різниця між тими, хто виїхав та в'їхав до України, склала 2,7 млн осіб. Більша частина із них — 2,4 млн — є громадянами України, решта — іноземці. Цікаво, що у березні і квітні поточного року кількість українців, які повернулися на Батьківщину, перевищувала кількість тих, хто виїжджав. Але вже з травня 2023-го ситуація змінилася у протилежний бік — якраз у період початку літніх відпусток.
Незважаючи на все ще переважаючу кількість виїжджаючих, у першому півріччі 2023-го частка громадян, які покинули Україну та не повернулися, склала 3%. Для порівняння, протягом першого півріччя 2022-го ця частка дорівнювала 27,5%, а протягом усього минулого року — 13,6%.
А ось іноземців за шість місяців цьогоріч навпаки в'їхало більше, ніж виїхало — на 12,2 тис. осіб. Така тенденція спостерігається щомісячно з лютого 2023-го.
Загалом за півтора роки, з січня 2022-го по червень 2023-го, державні кордони України перетнули 50 млн разів. З них залишили Україну 26,36 млн осіб, а в'їхали — 23,66 млн осіб.
Варто зазначити, що дані, які Опендатабот отримав від Держприкордонслужби про осіб, які офіційно перетнули кордон України, значно різняться від показників ООН. Так, в ООН говорять про 6,24 млн українських біженців.
Коментарі - 7
Да и в Польше я живу в более лучших условиях. Если маме и приходилось прошлой весной включать несколько раз электроодеяло, то мне своё включать не приходилось ни разу. В Украине мы обогревались обогревателями на лампах накаливания под кроватями и догревались электроодеялами. Если в спальне температура воздуха была от +13 (самое низкое +10, при самом лучшем отоплении +20, но как правило +16 — я почти всегда в комнате был/а/и в шапке) то на кухне с индукционной электроплиткой у меня температура воздуха могла опуститься до -3, а на неотапливаемой веранде (где была газовая плита) и вообще могла быть -11 зимой — в таких условиях мне приходилось жарить картошку…
2. З таким ставленням до життя Україна чи Польша — один хрен. В Польщі обов’язки також є, і на додачу до встановленних державою є ще неформальні встановлені суспільством — цим Польша дуже сильно відрізняється від України.
Какие? Мусор перед выкидыванием сортирую, на улице не сорю — привычка с Украины. В отличие от мамы я максимально эффективно использую энергоресурсы, негативно отношусь к переходу на красный свет и так далее. И внешне меня от поляка отличить не могут, пока не услышат проколы в речи. Какая ещё обязанность? Если есть девушка, обязательно сделать ей предложение? Пусть сама первая инициативу проявит, чтобы рассказать мне в открытую о своих чувствах — мы и без разговора о чувствах друг ко другу и так знаем. Какие ещё? Не выделяться из серой массы? Это как? Ходить со смартфоном в качестве навигатора? Лично я заучиваю карту, а за помощью к гугл-картам с планшета или к аналогичным картам практически не обращаюсь, идя в первый раз по маршруту словно в сотый раз, как люди более старшего поколения. Что ещё?