Повністю розв’язати проблему блокування податкових накладних «білого» бізнесу неможливо. Про це сказав в інтервʼю Forbes народний депутат, голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Гетманцев про блокування податкових накладних: Повністю розв’язати проблему неможливо
► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Ключові факти
«Я не вважаю, що ці питання взагалі можна закрити. Їх можна зменшити, над чим ми працюємо», — сказав він.
За словами Гетманцева, коефіцієнт блокування податкових накладних тримається на рівні 0,8% від загальної кількості зареєстрованих податкових накладних вже три-чотири місяці.
«За результатами серпня очікуємо зменшення. Зараз підготовлені чергові, вже треті, зміни до постанови Кабміну № 1165, які повинні зменшити цей відсоток удвічі. Це шлях, яким ми вирішуємо проблему блокування податкових накладних. Я хочу, щоб ми дійшли до 0,2%. З незрозумілих причин вже два тижні зазначені зміни лежать на погодженні в Міністерстві фінансів», — пояснив нардеп.
Гетманцев зауважив, що Мінфін намагається уникнути можливих помилок, що можуть призвести до відкриття схем шахрайства з ПДВ. «Однак це точно не підстава для блокування позитивних і опрацьованих змін», — додав він.
За словами Гетманцева, прийти до того, щоб серед заблокованих буде 100% шахраїв, неможливо, адже деякі «білі» операції за зовнішніми ознаками можуть бути схожі на фіктивні.
«Але блокування — це ж не вирок. Це просто необхідність подати документи для розблокування. Так, це певне навантаження на бухгалтера, але, на мій погляд, це допустимі втрати, коли ми говоримо про фінансування армії у війну», — вважає Гетманцев.
Нагадаємо
Блокування податкових накладних — одна з найбільших проблем бізнесу в Україні. У жовтні минулого року Кабмін прийняв постанову № 1154 та запровадив більш ретельну перевірку податкових накладних.
Нові правила призвели до блокування понад 1 млн податкових накладних. Бізнес і досі скаржиться, що під блокування потрапляє не тільки схемний, а й «білий» бізнес.
Коментарі - 7
тобто:
а) до цих пір не розблокували по рішенню суду, хоч перебуває на виконанні виконавчий лист
б) по новій податковій накладній (ті самі контрагенти аналогічний товар) прийшла «квитанція» про ризиковість «автоматично», але після подачі пояснень її блоканули конкретні люди, конкретного місцевого органу ДПС)