У січні-червні 2023 року в Україну було ввезено агропродукції на $3528 млн. Це на $611 млн більше, ніж за 6 місяців минулого року. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
Україна збільшила імпорт продуктів на 21%: де купуємо найбільше
►Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Де купуємо найбільше
Зазначається, що основними постачальниками агропродукції в Україну традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає 42 % імпортних поставок. За І півріччя 2023 року у цьому регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в $1491 млн.
Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії — на $596 млн (17 % у загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки — на $216 млн (6 %) та африканського континенту — на $130 млн (4 %).
У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща ($398 млн), Туреччина ($297 млн), Німеччина ($212 млн), Франція ($136 млн), Італія ($128 млн), США ($120 млн), Норвегія ($118 млн), Нідерланди ($114 млн), Китай ($90 млн) та Іспанія ($84 млн).
Сумарно ці 10 країн забезпечують близько 48 % вартості вітчизняного аграрного імпорту.
Які продукти імпортуємо
«Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну в цілому залишається незмінною. Разом з тим характерною ознакою 2022−2023 років в ній стала поява серед основних імпортованих продуктів овочевих культур. Також фіксувалось зростання вартості закупівель за кордоном всіх ключових груп продовольства», — підкреслюють в Інституті аграрної економіки.
Традиційно найбільша частка імпорту зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски.
Імпорт плодів — в основному, цитрусових і бананів, а також інших фруктів, горіхів — у І півріччі 2023 року склав $375 млн, що на чверть перевищило вартість закупок за аналогічний період попереднього року.
Алкогольних і безалкогольних напоїв закупили на $332 млн — у понад двічі більше, ніж торік. При цьому левова частка імпорту сформована за рахунок вин, пива, міцних спиртовмісних напоїв — $272 млн (+ 231 %).
Насіння та плодів олійних культур за січень-червень 2023 року імпортували на $284 млн. Це на 26 % перевищило закупівлі продукції даної групи у січні-червні 2022 року. Особливо в цій групі виділяється насіння соняшнику, яке додало у вартості 9 % і було придбано в сумі $178 млн.
Вартість закупівель овочів з-за кордону зросла на 20 % і склала $275 млн.
Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період становили $246 млн, додавши у вартості 71 %.
Різних харчових продуктів, у тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на $221 млн, що на 20 % перевищило показник І півріччя минулого року по даній групі.
Сукупно ці продукти утворюють 60 % вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумовують в Інституті аграрної економіки.
Коментарі - 12
це в якому місті та в якій торговій мережі?
в себе нічого незвичного не спостерігаю
та і Галя балувана продовжує постачати свою продукцію
Як якість макарон повʼязана з наявність достатньої кількості сировини для їх виробництва? В СРСР теж був дефіцит борошна що макарони були такі всраті?
Украінське пиво в більшості всрате, але чи скажеш ти що в нас мало виробників пива?
от бачиш, ти навіть можеш зі мною погодитись 🤭
українських макаронів в сільпо та АТБ повно, то що в них якість так собі це не результат експорту українського збіжжя бо не секрет що українське збіжжя має низьку якість
українських заморожених вареників, пельменем, равіолі в сільпо та АТБ повно, неукраїнські ще треба пошукати — я от так сходу і не згадаю щоб продавалось щось імпортоване крім хіба що піци
тож що виходить: або zzzachary збрехав, або він робить висновок по магазину «Продукти з Польщі» в якому дійсно все імпортне
а ще мені сподобався перевод стрілок на Кабмін 🤭
ніби в нас досі колхози та совхози і це держава експортує зерно, а не приватні агрохолдинги