Упродовж II кварталу 2023 року користувачі активно використовували Систему BankID НБУ, отримуючи дистанційні державні та фінансові послуги. Про це свідчить динаміка зростання кількості успішних ідентифікацій у системі.
Українці активно використовують BankID. Попит на систему зростає
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Успішні запити
Так, кількість успішних запитів з використанням Системи BankID НБУ в квітні — червні цього року становила 8,4 млн. Це на 5% перевищило показник попереднього, I кварталу 2023 року, та майже на третину (на 29%) — минулорічний показник II кварталу 2022 року.
«Зараз ми спостерігаємо невелике, але стабільне зростання кількості успішних ідентифікацій у системі. Це позитивний тренд в умовах воєнного стану. Крім того, серед комерційних надавачів послуг ми фіксуємо попит на використання системи не тільки з боку фінансового сектору, а також і з боку інших комерційних компаній», — прокоментувала Ольга Василєва, заступниця директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ.
Читайте: Віртуальний фейс-контроль. Кому і куди відкриває доступ BankID
Учасники системи
На сьогодні Система BankID НБУ налічує 127 учасників: 39 банків-ідентифікаторів та 88 абонентів — надавачів послуг.
У II кварталі 2023 року до неї підключилося шість нових абонентів — надавачів послуг. Серед них, зокрема, й надавачі нефінансових послуг:
-
комунальне підприємство «Міський інформаційний центр». Відтепер користувачі порталу електронних послуг міста Харкова, використовуючи Систему BankID НБУ, можуть дистанційно отримати довідку про реєстрацію місця проживання особи та довідку про склад сім'ї, заповнити анкету-заяву на отримання Картки харків'янина, актуалізувати дані в Реєстрі територіальної громади міста Харкова тощо;
-
благодійна організація МБО «Фонд Східна Європа». Відвідувачі «Єдиної платформи місцевої електронної демократії» (E-DEM) за допомогою Системи BankID НБУ можуть реєструватися в особистому кабінеті для подальшого подання чи підписання петицій, подання чи голосування за проєкти громадського бюджету, голосування в електронному опитуванні тощо;
-
компанія ТОВ «Лігал Технолоджи». Використовуючи систему, користувачі мобільного застосунку «Реєстр нерухомості» зможуть у реальному часі отримувати актуальну інформацію з державного реєстру речових прав на нерухомого майна.
Коментарі - 8
В Україні не маю жодної фінансової активності, також не можу працювати на українських працедавців ні офлайн ні здально (незважаючи на те, що якщо надумають мене приймати на роботу без медкомісії та вимагання скану чи ксерокопії військового квитка) — мені не зможуть перераховувати заробітну плату на польський рахунок.
А до Протидії Злодії Володимирівни я не маю доступу через те, що не можу користуватися bank-ID…
* просто попал в список неугодных потому что не вписался в корпоративную культуру и отказался ночевать на офисе как правило задаром
* держава мене вбила
Так держава, чи якась одна компанія зі своєю дивною корпоративною культурою? Якщо ти перекладаєш на державу те що в ній є якась компанія яка відноситься до робітників як до рабів — це саме скиглення.
Як людина що змінила багато місць праці і не чуралась різної роботи скажу що навіть робота в одній комунальній компанії яка за духом залишалась радянським підприємством з правилом «я начальник — ти дурак» не вбиває людину бо людина просто звільняється і влаштовується на ірше місце с кращіми умовами праці та більшою зарплатнею.
А у приватній компанії, так, я не вписався у корпоративну культуру — не уживав з ними алкоголю, не залишався на ніч чергувати на телефоні (техпідтримка абонентів) практично задарма. Якщо б в військовому квитку була інша стаття, я би не чекаючи звільнився би з тієї шарашкиної контори.
Скількі місць я змінив? Небагато. Були причини. Або звільнили за відмову писать брехню у маршрутному листу (записали як власне бажання), або зміна місця мешкання та два рази згода сторін. Працював у середньому от два з половиною роки до 10 років.
У держкомпаніях (за винятком Укрзалізниці) не працював.