Шановні клієнти!
До уваги клієнтів Банку Кредит Дніпро
Банк Кредит Дніпро інформує, що з 1 липня 2023 р. наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України в частині необхідності визначення податкової резидентності клієнтів українських банків.
Відповідно до вказаних змін, всі клієнти (як фізичні, так і юридичні особи) повинні заповнювати документ самостійної оцінки CRS/Опитувальник, що містить, в тому числі, наступні дані щодо себе (для фізичних осіб та ФОП), щодо юридичних осіб та їх кінцевих бенефіціарних власників (КБВ):
- ім'я/найменування;
- адресу проживання/місцезнаходження/реєстрації;
- юрисдикцію чи юрисдикції податкової резидентності (якщо їх кілька);
- ІПН для кожної юрисдикції;
- дату народження власника рахунку / КБВ Організації (для юридичних осіб);
- іншу інформацію (за необхідності).
Опитувальник/документ самостійної оцінки CRS буде наданий вам для заповненнями при встановленні ділових відносин з нашим банком, при проведенні актуалізації ідентифікаційних даних, або на окремий запит банку.
Банк звертає увагу:
Опитувальник/Документ самостійної оцінки має безстрокову дію за умови, якщо не змінюються обставини стосовно наданої вами інформації.
У разі зміни податкового резидентства ви будете зобов’язані повідомити банк про такі зміни у строки, встановлені договором.
Інформація, що стосується податкової резидентності іншої країни, яку ви зазначите у документі самостійної оцінки/Опитувальнику у визначених випадках буде передаватись до Державної податкової служби України (ДПСУ). В свою чергу ДПСУ може здійснити обмін цією інформацією з податковими органами інших держав відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки.
Важливо!
У разі неповідомлення банку про зміну статусу податкової резидентності або ненадання протягом тридцяти календарних днів з дня отримання від банку запиту інформації та/або банк має право відмовити у встановленні ділових відносин із клієнтом, відмовити у наданні фінансових послуг або відмовити в подальшому наданні послуг клієнту, у тому числі розірвати з клієнтом договірні відносини в односторонньому порядку. У разі розірвання договірних відносин з власником рахунку банк повертає залишок коштів власнику рахунку та не несе відповідальність за спричинені клієнту збитки, пов’язані з розірванням договірних відносин.
Відповідно до статті 118−1 Податкового кодексу України, умисне надання власником рахунка документів самостійної оцінки CRS стосовно себе та/або стосовно його контролюючих осіб у випадках, передбачених статтею 39−3 податкового кодексу України, з недостовірними відомостями, що призвело до невстановлення підзвітності рахунка для власника рахунка та/або для його контролюючих осіб, — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Сплата такого штрафу не звільняє власника рахунку від обов’язку щодо надання документів самостійної оцінки CRS з достовірними відомостями.
При цьому штрафи за вказані порушення застосовуватимуться з 01.01.2025.
Звертаємо увагу, що банк не надає клієнтам податкові консультації, у тому числі щодо визначення їх статусу для цілей оподаткування. З цього приводу клієнт має звернутись до свого податкового консультанта, до податкового органу юрисдикції, в якій він проживаєте або веде діяльність (резидентом якої клієнт є) щодо визначення податкового статусу клієнта. Більше інформації про загальний стандарт звітності CRS можна отримати за посиланнями.
Коментарі