Європейська комісія в результаті переговорів досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо імпорту української агропродукції. Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у Twitter.
Єврокомісія заявила про досягнення домовленостей з сусідами України щодо імпорту зерна. В МЗС висловили протест
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та 5 її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію», — заявив Домбровскіс у відеозверненні.
Ключовим елементом досягнутих домовленостей є, зокрема, скасування односторонніх заходів щодо імпорту української продукції з боку згаданих країн.
Водночас застосовуватимуться виключні захисні заходи для чотирьох продуктів — пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшникового насіння. Єврокомісія виділить додатково 100 млн євро для допомоги фермерам у згаданих державах ЄС.
Крім того, будуть порушені розслідування щодо необхідності застосування захисних заходів у імпорті інших продуктів з України, включаючи соняшникову олію.
При цьому сторони продовжуватимуть працювати для того, щоб забезпечити експорт українських товарів в інші країни з використанням «коридорів солідарності» ЄС.
Дивіться також: Заборона імпорту та транзиту українського зерна. Чому це сталося і що значить для України (відео)
Протест
Водночас Україна висловила протест Польщі та Євросоюзу через запровадження обмежень на імпорт української продукції. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.
Зокрема, 28 квітня до посольства Польща в Україні та представництва ЄС в Україні були передані ноти МЗС щодо категоричної неприйнятності ситуації щодо торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України.
У відомстві наголосили, що такі обмеження, якими б причинами вони не обґрунтовувалися, «не відповідають Угоді про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС».
«Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС», — заявили в МЗС.
Також Україна закликала партнерів до пошуку збалансованого рішення на основі законодавства ЄС, Угоди про асоціацію та в дусі солідарності.
Конференція «Invest Talk Summit» Дізнайтеся, як заробити на інвестиціях у 2023−2024 роках! Подробиці на сайті.
Промо-код на знижку 10%: minfin10.
🕵️ Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.
💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 5