З моменту запуску послуги українці згенерували понад 13,6 мільйона електронних лікарняних. Економічний ефект від впровадження цього інструменту оцінюється в близько 4 мільярдів гривень. Про це повідомив віцепрем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Укрінформ.
У Мінцифри оцінили економічний ефект від запровадження е-лікарняних
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Ефект від е-лікарняних
«Кілька років тому ми спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили електронні лікарняні. Ми оцінюємо в 4 млрд грн економічний ефект, який отримано внаслідок цієї реформи», — зазначив міністр.
Очільник Мінцифри додав, що зараз вже згенеровано 13,6 млн е-лікарняних. Купити такий лікарняний неможливо, а раніше це була велика корупційна схема
Україна повністю перейшла на е-лікарняні з 1 жовтня 2021 року. Замість лікарняного листка відтепер лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність.
На підставі цього висновку формується е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності з урахуванням даних у Реєстрі застрахованих осіб. Відповідну інформацію можна переглянути в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду.
Коментарі - 6
Вот я в Польше. Данные из рентген-кабинета передаются ортопеду на компьютер, но именно в той поликлинике всё равно хранятся на фотоплёнке — устаревший рентген-аппарат, разве что добавили сканер фотоснимков рентгенологу. Это в городе. А в соседнем селе, в госпитале, стоит новый аппарат, типа того, как в кабинете флюорографии, но они записывают данные на компакт-диск. Да, тут есть возможность подмены снимков в обоих случаях, но этого не делают — другая культура населения…