У румунську схему підтримки біженців з України будуть внесені зміни, згідно з якими українці, які знайдуть роботу та запишуть своїх дітей до шкіл у Румунії, отримуватимуть до кінця року щомісяця 2000 леїв (400 євро) на сім'ю. Кошти будуть виплачуватися безпосередньо біженцям, а не власникам житла за розміщення біженців. Про це повідомляє Ноt News.
У Румунії зміняться умови підтримки українських біженців
Наразі за розміщення кожного біженця з України Румунія сплачує власникам житла 14 євро на день за схемою «50/20» (50 лей за проживання і 20 лей за харчування).
Тепер схему підтримки змінюють для середньострокової та довгострокової інтеграції біженців. Про це заявила координатор гуманіторної допомоги Мадалина Турза.
«Ми хочемо, щоб українські біженці були незалежними в нашій країні, діти могли ходити в школу і гідно повернутися додому, коли прийде час», — зазначила вона.
Читайте також: У Польщі українські біженці можуть додатково отримати до 500 злотих допомоги
Чому змінюються правила
Державі не вигідно платити кошти домовласникам. Наприклад, 2-кімнатна квартира за 300 євро, в якій приймали 4 біженців, приносила власнику 1000 євро завдяки програмі «50/20», а вілла за розміщення 16 осіб обходилась державі у 5 000 євро на місяць.
В деяких випадках схема «50/20» продовжить працювати
Зазначається, що уразливі особи, люди похилого віку старше 65 років і студенти, які навчаються в румунських університетах, продовжуватимуть користуватися старими положеннями схеми «50/20».
Біженці з України продовжуватимуть користуватися безплатними медичними, а також соціальними та освітніми послугами в Румунії.
Читайте також: Українські біженці мають подати декларацію про доходи за 2022 рік до 1 травня — Южаніна
У пояснювальній записці до цього проекту нормативного акту цитується звіт Канцелярії прем'єр-міністра про заходи підтримки за 2022 рік, який свідчить, що минулого року держава сплатила понад 106 млн євро з державних коштів на цю програму, що становить щоденні витрати понад 352 000 євро.
Наразі в Румунії офіційно працевлаштовані 5 000 українських біженців.
Коментарі