Навіть у надбагатих був поганий 2022 рік — це не дивно з огляду на наслідки війни в Україні, енергетичну кризу та підвищення ставок ФРС, що вдарило по їхнім інвестиційним портфелям. Потрійна криза, яка вразила світову економіку, призвела до того, що найбагатші люди світу втратили активи на суму близько $13,8 трлн — це 13,6% їхнього стану у 2022 році. Про це йдеться у звіті Knight Frank, повідомляє Business Insider.
У 2022 році надбагаті люди світу втратили близько $14 трильйонів свого статку
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Лондонська консалтингова компанія з нерухомості опитала 500 приватних банкірів, консультантів з управління активами та сімейних офісів, які управляють колективним багатством на суму понад $2,5 трлн для надбагатих людей.
У звіті Knight Frank говориться, що лише чотири з десяти надбагатих людей збільшили свій стан у 2022 році, але «переважна тенденція» була негативною.
Наприклад, всього чотири людини — генеральний директор Tesla Ілон Маск, засновник Amazon Джефф Безос, генеральний директор Binance Чанпен Чжао і співзасновник Meta Марк Цукерберг — минулого року втратили $392 млрд, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg.
За даними Knight Frank, у 2022 році надбагаті в Європі зазнали найбільшого зниження статків — на 17%, за ними йдуть Австралія з 11% і Америка з 10%. У надбагатих в Африці та Азії спостерігалося найменше зниження — 5% та 7% відповідно.
Читайте також: За рік війни мільярдери РФ втратили понад 20% свого статку — Bloomberg
Причини зниження статків
Це сталося через війну РФ проти України та спричинене нею зростання інфляції. Щоб стримати швидке зростання інфляції більшість великих центральних банків, включаючи Федеральну резервну систему США, минулого року почали підвищувати відсоткові ставки.
Однак це ще більше гнобило ринки. Вищі ставки означають, що компанії, як правило, беруть менше позик для інвестицій та зростання, що впливає на їхній прибуток. Підвищення відсоткових ставок також вдарить по попиту на нерухомість, тому що іпотечні кредити коштуватимуть дорожче.
Надбагаті не застраховані від цих змін у політиці, які б'ють їх інвестиційними портфелями.
За даними Knight Frank, надбагаті вклали 32% свого загального стану у свою житлову нерухомість. Ще 26% та 21% свого стану вони вклали в акції та комерційну нерухомість відповідно.
«Падіння добробуту не дивно, враховуючи різку зміну грошово-кредитної політики, кульмінацією якої стали найгірші показники традиційного змішаного портфеля з 1930-х років», — написала Флора Харлі, виконавчий редактор звіту про багатство Knight Frank.
Коментарі - 1
Багатії отримали ще більші прибутки у 2022 році завдяки різкому зростанню доходів від продуктів харчування та енергії. За даними звіту, 95 харчових та енергетичних корпорацій фактично подвоїли свої доходи торік, отримавши 306 млрд доларів надприбутку та виплативши 257 млрд доларів (84%) акціонерам. https://www.oxfam.org/en/press-releases/richest-1-bag-nearly-twice-much-wealth-rest-world-put-together-over-past-two-years