Європейська Комісія запропонувала включити пропозицію щодо скасування платного роумінгу для українців в Європейському Союзі в Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йдеться на сайті Європейської комісії.
Євросоюз пропонує розширити мобільний роумінг на Україну
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Тепер цю пропозицію має розглянути Рада Європейського Союзу. Після згоди Ради Комітет з питань торгівлі Україна-ЄС прийме рішення щодо надання роумінгу.
У разі схвалення пропозиції, українці зможуть користуватися безплатним мобільним роумінгом на території країн-членів ЄС. Це означає, що українцям, які відвідують ЄС, більше не доведеться платити додаткові збори за користування мобільним зв’язком під час подорожей країнами блоку.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що після початку повномасштабної війни РФ проти України українці отримали можливість користуватися доступними або безплатними дзвінками між ЄС та Україною завдяки згоді телекомунікаційних операторів.
Нещодавно такі заходи були продовжені ще на шість місяців з можливістю подальшої пролонгації.
Попередня домовленість дозволила українським операторам пропонувати своїм абонентам доступні послуги роумінгу у 25 державах-членах ЄС, а також охопити країни, які не входять до Євросоюзу.
У період з липня до грудня 2022 року кількість активних користувачів роумінгу серед українців у Європі коливалася в межах від 3,9 млн до 4,4 млн абонентів на місяць.
За цей період споживання голосового трафіку в міжнародному роумінгу збільшилося з 17 хв до 52 хв у середньому на одного абонента на місяць.
Трафік споживання даних у міжнародному роумінгу збільшився з 474 Мб до 3,6 Гб у середньому на одного абонента на місяць.
Коментарі - 17
«Тобто Е Е, О2 та інши оператори ЄС хочуть обібрати» яким чином?
…
«Тобто Е Е, О2 та інши оператори ЄС хочуть обібрати» яким чином?
Так внутрішні ціни українськиї гравців — найнажчі в Європі. Тому ціни роумінга в першу чергу залежать від того скільки за це хочуть неукраїнські оператори. Українські гравці тут як можуть будь що лобіювати якщо ціни встановлюють не вони? От якби ціни в ЄС були нижче українських, а роумінг був все одно дорогий — от тоді можна було щось казати про українське лобі.
Водафон:
Регіональний тариф з безлімітним інтернетом — 165 гривень.
Загальний тариф з 15 гігабайт — 175 гривень.
Лайфсел:
Регіональний тариф з безлімітним інтернетом — 100−120 гривень.
Загальний тариф з 8 гігабайтами — 110−120 гривень.
Веліка Британія
Водафон
Лише 1 гігабайт — 24 фунта або 1080 гривень
Безліміт же — 37 фунтів або 1676 гривень
EE
Лише 1 гігабайт — 18 фунтів або 815 гривень
Безліміт — 31 фунт або 1404 гривень
Польща
Play
Лише 1 гігабайт — 5 злотих або 45 гривень
Хоча б 6 гігабайн — 15 злотих або 130 гривень
Безлім — 35 злотих або 305 гривень
Стаття: «Европейская Комиссия предложила включить предложение по отмене платного роуминга для украинцев в Европейском Союзе».
Суть: українці мають платити меньше за роумінг. Внесли пропозицію європейці.
То давайте для відвертості та справедливості також станемо порівнювати дохід в Україні та ЄС.
Оплата за роумінг це не податок, це оплата за послуги зв‘язку європейських операторів. Київстар не може платити за зв‘язок свого абонента через мережу Vodafone Germany в Германії цьому оператору стільки ж скільки це коштує в Україні бо ціни самого німецького Водафона набагато вищі.
Тож щоб виконати умову «роумінг по тій самій ціні як в Україні» доведеться підняти ціни в Україні до німецьких.
: Три літри
15 февраля 2023, 18:19
#
Тобто Е Е, О2 та інши оператори ЄС хочуть обібрати до нитки українців. Але ж вони не з України.
Три літри
16 февраля 2023, 6:49
#
Тож щоб виконати умову «роумінг по тій самій ціні як в Україні» доведеться підняти ціни в Україні до німецьких.
Що ти взагалі несешь? Йідь вже на росболота, там твої браття по несинітницях.
Нагадую що мова про оплату роумінга в ЄС, де мобільний зв’язок дорожче в ніж в Україні.
Тож навіть якщо європейські оператори будуть брати з українських абонентів у роумінгу ти самі гроші що беруть зі своїх клієнтів то все одно мобільний зв’язок у роумінгу буде для українців дорожче ніж в Україні. Тому українські мобільні оператори будуть змушені або підняти власні тарифи, або доплачувати за споживачів що перебувають у роумінгу.
В цей час чи патякаєш про якесь лоббі в Україні яке заважає дешевому роумінгу в ЄС. Тож твій вопрос треба задати саме тобі.
При міжмережевому роумінгу використовуються базові станції іншого оператора мобільного зв’язку поза зоною дії основного оператора абонента. Найчастіше використовується міжнародний роумінг, який доступний завдяки домовленості між операторами стільникового зв’язку.
Європейська Комісія запропонувала включити пропозицію щодо скасування платного роумінгу для українців в Європейському Союзі.
Крок був зроблений від Європейській Комісії а не від українських операторів. То ж від кого лоббі розумнику?
Ще раз.
Ціна роумінга залежить не тільки від бажать українського оператора на цьому наваритись, а і від ціни мобільних послуг в країні де це роумінг надається. Якщо одна хвилина та один гігабайт в Німеччини дорожче — то навіть якщо Київстар ти лайфсел будут надавати роумінг не додаючи ні копійкі сверх того що їм нарахував Дойче телеком — все одно роумінг не може коштувати стільки ж скільки в Україні.
Я все, втомився тупому щось пояснювати. Та й без сенсу бачу.
Три літри
16 февраля 2023, 17:02
«Ціна роумінга залежить не тільки від бажать українського оператора на цьому наваритись» — Мова йдеться про іньше!!! Про те що бажання «наваритись на роумінгу для українців, в країнах ЄС зникло». Читай мною вище написане. А у українських операторів? Поки що ні.
«…навіть якщо Київстар ти лайфсел будут надавати роумінг не додаючи ні копійкі сверх того що їм нарахував Дойче телеком — все одно роумінг не може коштувати стільки ж скільки в Україні.»
Йдеться про міжнародний роумінг, аж ніяк про національний, а ти «роумінг не може коштувати стільки ж скільки в Україні». І знову повертайся до мною вище написаного. Підказую: «Дойче телеком» хоче не нараховувати плату. А ти пиши, пиши, показуй свій розвиток
А, так ось чому мобільних зв’язок подорожчав у лютому — оператори готуються наперед.