7 із 10 забудовників відновили роботу: хто будує і чим продає
Головне за тиждень: Забудовники, ставка НБУ, новий транш та стан економіки України
Наприкінці 2022 року забудовники заявили про відновлення робіт на близько 70% будмайданчиків. Проте деякі учасники ринку стверджують, що частина забудовників лише імітували роботу. Що відбувається на ринку новобудов, як змінилися прайси забудовників і на що очікують експерти, розбирався «Мінфін».
Євросоюз продовжив економічні санкції проти РФ
Європейська рада ухвалила рішення про продовження на шість місяців, до 31 липня 2023 року, обмежувальних заходів щодо окремих галузей економіки РФ через військову агресію проти України.
МВФ розглядає надання багаторічної допомоги Україні на суму до $16 мільярдів — Bloomberg
Міжнародний валютний фонд вивчає багаторічний пакет допомоги Україні на суму до $16 млрд, який допоможе покрити потреби країни та стати каталізатором для збільшення міжнародного фінансування.
Уряд призначив голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України
Кабінет Міністрів призначив головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафу Найєма. Він залишив посаду заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.
Стрибки курсу євро та лихоманка по золоту: що обіцяють засідання ФРС та ЄЦБ
У всіх сегментах світового фінансового ринку знову наближається чергова година «Х» — час засідань ФРС США та ЄЦБ щодо процентних ставок. «Мінфін» з'ясував, як вони позначаться на курсі та цінах на золото.
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%
Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.
ЄС знайшов спосіб використовувати заморожені активи РФ для відновлення України — Bloomberg
Країни-члени Євросоюзу були проінформовані про те, що блок має юридичні повноваження тимчасово задіяти щонайменше 33,8 млрд євро активів російського центрального банку, щоб допомогти відновити Україну.
П'ять ключових висновків НБУ щодо стану економіки України (інфографіка)
Нацбанк опублікував п'ять ключових висновків, що характеризують поточний стан української економіки.
Децентралізовані криптобіржі: як працюють та кому підходять
Банкрутство великої централізованої криптовалютної біржі FTX викликало хвилю недовіри до цих майданчиків та сплеск торгової активності на децентралізованих біржах. Криптомани дедалі частіше вибирають децентралізований доступ до ринку цифрових активів. Що таке децентралізовані криптовалютні біржі, розповість «Мінфін».
Скільки читачі «Мінфіну» мають заощадження та чи надовго вистачить коштів
«Мінфін» провів опитування читачів порталу про те, на скільки часу їм вистачить заощаджень, якщо вони втратять джерела доходів. Як виявилося, відповіді аудиторії сайту суттєво відрізняються від інших подібних опитувань, які раніше проводилися в Україні.
Банки не поспішають підвищувати ставки за депозитами
Штиль у депозитних ставках банків із депозитним портфелем до 2 млрд грн змінився пожвавленням. Щоправда, різноспрямованим. Які банки підвищували депозитні ставки і яку прибутковість пропонують читайте в огляді «Мінфіну».
Коли скінчиться війна. Думка Михайла Федорова (відео)
У цьому відео фінансовий аналітик Михайло Федоров говорить про: Війна на самому початку. Війна зараз. Як перемогти Москву. Коли скінчиться війна.
Коли гроші режиму Путіна почнуть працювати в Україні
Розмови про можливість передачі Україні заморожених російських активів ведуться фактично від початку війни. Ще у перші тижні повномасштабного вторгнення вітчизняні чиновники заявляли, що ці кошти будуть спрямовані на відновлення нашої держави. Однак тільки зараз з'являється шанс на реалізацію цих очікувань. «Мінфін» вирішив розібратися, як можуть бути поділені гроші та чи претендує на них ще хтось, окрім України.
Мінфін розмістив на аукціоні облігації більш ніж на 13 мільярдів
На аукціоні 24 січня Міністерство фінансів України розмістило військові облігації на 13,22 млрд грн, що на 7,72 млрд грн більше, ніж минулого тижня — 5,54 млрд грн.
Правила оподаткування коштів, одержаних за кордоном: що повинен знати ФОП
Декларування та оподаткування доходів, які одержують українські податкові резиденти на свої рахунки за кордоном, залишаються актуальними питаннями. Який тип рахунку вибрати і як зробити все правильно, щоб потім не відчувати головного болю під час перевірки податкової, розповіла засновник і CEO Finevolution Наталія Гайкалова.
Нацкомісія з цінних паперів оновила перелік сумнівних інвестиційних проєктів
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку назвала ще шість сумнівних інвестиційних проєктів.
Євросоюз погодив новий транш військової допомоги Україні
Країни Євросоюзу 23 січня погодили черговий, уже сьомий транш військової допомоги у розмірі 500 млн євро.
Коментарі