Країни міжнародної коаліції, які ввели «стелю цін» на російську нафту, погодилися встановити дві граничні ціни на нафтопродукти з РФ. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.
США та союзники погодилися ввести дві граничні ціни на російські нафтопродукти
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
У п'ятницю, 20 січня, заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо провів онлайн-зустріч із заступниками міністрів фінансів країн, які запровадили обмеження на ціну російської нафти морського транспортування.
На цій зустрічі вони обговорили досягнутий прогрес та визначили подальші кроки для завершення політики обмеження цін на російські нафтопродукти.
Дві граничні ціни
Було погоджено, що на нафтопродукти доцільно встановити дві різні граничні ціни.
«Одна гранична ціна — на нафтопродукти, які зазвичай продаються з надбавкою до ціни на сиру нафту, такі як дизельне пальне або бензин, друга гранична ціна — на продукти, які продаються зі знижкою до ціни на сиру нафту, такі як мазут», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Російська нафта змішується в Сінгапурі для подальшого реекспорту — Bloomberg
Учасники зустрічі зазначили, що такий підхід дозволить краще відкалібрувати політику встановлення граничних цін на нафтопродукти, враховуючи широкий діапазон ринкових цін, за якими вони торгуються.
Перегляд граничної ціни
Також заступники міністрів погодилися переглянути у березні граничну ціну на російську нафту. Це дасть змогу врахувати зміни на світових ринках після запровадження обмежень на нафтопродукти.
Нагадаємо
На початку грудня країни «Великої сімки» оголосили, що погодилися встановити «стелю цін» на нафту, яка експортується з РФ морем, на рівні $60 за барель.
Це передбачає заборону для компаній із країн, що беруть участь у цій ініціативі, на надання послуг із транспортування російської нафти морським шляхом. Заборона поширюється на страхування, фінансування операцій та надання брокерських послуг.
Коментарі - 10
Контракт на понад 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ «Актив компані» зі статутним капіталом у тисячу гривень.
«Тобто „Актив компані“, найшвидше, є „прокладкою“, створеною професіоналами сфери постачання харчів для військових. Ця компанія вже мала дрібні держзамовлення у попередні роки, однак її зірка засяяла лише зараз, коли інформацію про закупівлі Міноборони повністю приховали у Prozorro», — зазначається у матеріалі.
https://www.unian.ua/incidents/minoboroni-zakupovuye-produkti-dlya-viyskovih-u-2−3-razi-dorozhche-nizh-v-supermarketi-kiyeva-zmi-12117327.html
Як зазначив колишній головний економіст МВФ Кеннет Рогофф на Всесвітньому економічному форумі, в майбутньому Росія стане неймовірно бідною країною.
«Подивіться на Іран, подивіться на Північну Корею, подивіться на Венесуелу, подивіться на Кубу, ось куди рухається Росія», — зазначив він.
За словами екс-економіста МВФ, Кремль марно намагається переконати весь світ у тому, що Москва здатна витримати західний економічний тиск: адже введені обмеження вже нівелюють частину російського доходу, а отже, уповільнюють виробництво й негативно впливають на інші сектори економіки.
Він вважає, що врешті-решт санкції здатні перетворити економіку Росію на «гігантський Іран» і навіть привести до зміни режиму в самому Кремлі.
Зазвичай санкційна політика працює в накопичувальному режимі, тому навіть у разі перемоги України у жодному разі не можна знімати обмеження з РФ, говорить Рогофф.
«Якщо довго тримати санкції і робити їх все сильнішими і сильнішими, вони працюють», — резюмував він.