Цього року класична портфельна стратегія 60/40 показала найкращий початок року протягом останніх 36 років, підрахував Bloomberg. Згідно з індексом агентства, зараз прибутковість портфеля, що складається на 60% з акцій та на 40% з облігацій, склала близько 3,6%.
Портфельна стратегія «60/40» показала найкращий початок року за останні 36 років
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Портфельна стратегія 60/40
Протягом десятиліть портфельна стратегія 60/40 захищала інвесторів під час криз, допомагала зберегти капітал і навіть приносила стабільний добрий прибуток. Однак багато інвесторів були розчаровані результатами портфеля у 2022 році.
Індекс Bloomberg, який відстежує стратегію 60/40, втратив протягом року близько 17%. Це стало найгіршим результатом з часів фінансової кризи 2008 року, коли такий портфель втратив понад 20% вартості.
Класичний портфель 60/40 (60% акцій та 40% облігацій) часто використовують як еталонний (бенчмарк) при порівнянні з іншими інвестпортфелями. Мається на увазі, що при зростанні котирувань акцій збільшується і прибутковість, а при їхньому падінні облігації допомагають компенсувати втрати і забезпечують фіксований дохід.
Читайте: 74 роки війни: чому Ізраїль став меккою для передових інвесторів
Однак у 2022 році рекордна за останні 40 років інфляція та зростання відсоткових ставок негативно вплинули на обидва класи активів — акції та облігації завдали збитків у 2022 році. Агресивне підвищення ставки ФРС спричинило обвал на ринку акцій. Облігації ж, незважаючи на різке зростання прибутковості, не змогли компенсувати різкого зниження котирувань.
Аналітики BlackRock, AQR Capital Management і DoubleLine очікують, що в цьому році цінні папери з фіксованим доходом вдихнуть нове життя в класичну стратегію 60/40, пише агентство.
Хоча ринок облігацій і зріс у січні на очікуваннях, що ФРС уповільнить темпи підвищення ставок і почне пом'якшувати грошово-кредитну політику, доходність еталонних 10-річних казначейських облігацій, як і раніше, становить близько 3,4%. До торішнього сплеску вони не були такими високими протягом 11 років з 2011 року.
«Очікувана прибутковість по облігаціях стала найвищою за останні роки», — розповів глава відділу стратегії на борговому ринку Dimensional Fund Advisors Дуг Лонго. Щодо акцій, то стратеги компанії бачать великий потенціал для суттєвого зростання їхньої вартості.
Що кажуть стратеги
Головний інвестиційний стратег Bank of America Майкл Хартнетт також вважає, що класичний портфель 60/40 може продемонструвати відновлення після найгіршого року з часів світової фінансової кризи. Вкладення 60% коштів в акції та 40% в облігації «має принести позитивну прибутковість у 2023 році, вважає експерт.
Коментарі - 5
Треба їм стратегії Alex2006 продати, щоб вони мали 20−35% прибутковості.
Я поки своєї стратегії тримаюсь, десь 32% виходить.
Але є ї стратегії мінусів, без них ніяк, хтось втрачає, а хтось отримує прибуток.