Уряд встановив фінансові гарантії для медиків. У 2023 році мінімальна заробітна плата для лікаря, фармацевта та фахівця з реабілітації становитиме не менше ніж 20 000 грн, медичної сестри/брата — не менше ніж 13 500 грн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Кабмін встановив мінімальні зарплати для медиків на 2023 рік
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
«Це лише мінімальний рівень заробітної плати, гарантований державою медикам, які працюють повний робочий день», — йдеться в повідомленні.
Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85 % грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.
Для лікарів «первинки» та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70 % від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.
Зарплатня може бути збільшена
Вищезгаданий рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником закладу охорони здоров’я шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
«Оптимально, коли медичний заклад спрямовує на фонд заробітної плати близько 70−85 % від свого загального бюджету. Медичні заклади повинні мати кошти на покриття ліків, харчування, розвиток лікарні. Тоді ми можемо бути певні, що лікарня працює ефективно та надає якісні й безоплатні послуги українцям», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Читайте також: Кабмін виділив 762 мільйони на підвищення зарплат медикам
Він також зазначив, що медичні заклади, які 100 % свого бюджету спрямовують на виплату заробітної плати, не мають ресурсу на закупівлю ліків та медичних виробів, а отже ці витрати лягають на плечі пацієнта.
Таким чином неефективні лікарні можуть порушувати головне право пацієнта на отримання безоплатної та якісної медичної допомоги, що суперечить договору з Національною службою здоров’я України.
Зокрема, у 2023 році будуть проводитися моніторинги якості та безоплатності надання медичної допомоги.
Коментарі - 7
Честно говоря , на учителей давно надо обратить внимание- еще с начала карантина и введения так называемого «дистанционного» обучения
«работа» многих из этих работников свелась теперь к следующему — «Здравствуйте дети, на следующий урок прочитайте тему такую то, параграф такой то, до свиданья дети»
Сейчас многие учителя делают вид, что учат, вот государству надо обратить на это внимание и делать вид, что им платит.
Государство рвется со всех сил , пытается обеспечить армию и народ в такое тяжелое время. А в это время государство еще и вынуждено платить зарплату трутням, которые делают вид, что якобы «учат дистанционно детей»
А вся обязанность об образовании наших детей фактически ложится на нас , на родителей . Мы приходим с работы и занимаемся учебой с детьми, потому, что условная «Марья Ивановна» просто тупо раздала задания и считает, что на этом ее обязанности учителя окончены .
Как на мое мнение — учителям за нынешнюю работу зарплату можно урезать раза в 2. И то много будет за такую «работу»
Точно так же как и «дистанционные» преподаватели школ Сидят трутни преподаватели, ни х.рена ни делают, причем уже многие годы, еще с тех пор как на карантине ввели дистанционное обучение.
А мы с женой приходим с работы и делаем всю работу за этих якобы «учителей» и занимаемся образованием детей вместо этих тунеядцев.
Так за что я еще плачу налоги на зарплату? За то, что сам делаю вместо за них их работу?
Вот надо и обратить внимание на эту ситуацию и гнать в шею эту орду лодырей- «дистанционных» школьных учителей.