В банківській системі накопичений рекордний профіцит ліквідності. Якщо бути точним, станом на ранок 8 грудня ця сума становила 381 млрд грн. Про це заявив під час монетарного брифінгу голова НБУ Андрій Пишний.
Гіперліквідність банківської системи викликає занепокоєння у голови НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Це непокоїть, але Нацбанк розуміє й ризики й наслідки наявності такої надлишкової ліквідності. Ми напрацювали цілий комплекс заходів для оптимізації цього структурного профіциту ліквідності та посилення монетарної трансмісії», — зазначив Пишний.
За його словами, одним із заходів є посилення вимог до обов’язкових резервів. Надалі НБУ готовий застосовувати додаткові посилені заходи для збереження керованості курсових та інфляційних процесів.
Читайте: Ситуація на валютному ринку покращилася. Девальвації не очікується — Гелетій
«Ми будемо спостерігати та оцінювати дієвість наших рішень, їх вплив на грошово-кредитний та валютні ринки та застосовувати найбільш дієві та ефективні механізми в конкретній ситуації», — зазначив очільник НБУ.
Коментарі - 7
Краще була б гіперліквідність валюти хоча б))
А я казав, що створили цікаві умови — забити обмінки валютою — збити курс долара і наситити ринок готівкою — не тратитися на літаки зі США, бо валюти на руках у населення стільки, що можна позичати регресом ФРС.