Крипторинок минулого місяця важко переживав банкрутство однієї з найбільших криптобірж світу FTX. Постраждали не лише власники гаманців у цій компанії, але й всі криптоінвестори загалом, адже на фоні невтішних новин біткоїн (BTC) та багато інших токенів оновили річні мінімуми.
Крипторинок у листопаді: реакція на банкрутство FTX та перспективи відновлення
Спільно з криптообмінником Changeit «Мінфін» підвів підсумки роботи крипторинку минулого місяця та проаналізував, що відбувається на ньому зараз.
Нові антирекорди
На початку минулого місяця багатьом інвесторам вже здавалося, що криптозима близька до завершення. Адже жовтень всі ключові монети завершили з приростом і продовжували підтримувати хороші показники. Однак все змінилось, коли про фінансові проблеми, а згодом і про банкрутство заявила одна з найбільших криптобірж світу — FTX. Аби втриматись на плаву, вона почала розпродаж своїх криптоактивів, що збільшило тиск на ринок.
Підлили масла в вогонь повідомлення про проблеми ще двох відомих криптобірж — Genesis та BlockFi.
На цьому фоні біткоїн в середині листопада оновив цьогорічний мінімум і в моменті падав до $15,5 тис., хоча на початку місяця оцінювався майже на $5 тис. дорожче.
Утім, досягнувши дна, найпопулярніша криптовалюта почала відновлюватись і зараз її ціна перевищує $17 тис., а падіння за підсумками місяця становить 17%. За оцінками аналітиків, нинішня вартість нижча собівартості майнінгу, що може призвести до банкрутства ряду майнінгових компаній.
Ефіріум (ETH) теж пішов донизу разом з усім ринком і за листопад втратив майже 19,5% ціни. Більш спокійно пережила шторм третя за популярністю криптовалюта Binance coin (BNB), вона подешевшала лише на 9%.
Solana — головне розчарування місяця
Найбільшого удару через банкрутство FTX зазнала Solana (SOL) — криптовалюта, яку експерти називали однією з найперспективніших завдяки вищій, ніж у інших швидкості обробки операцій та низьким комісіям. Саме тому за монетою закріпилося прізвисько «вбивці ефіріуму».
Великими партенами Solana були криптобіржа FTX та пов'язана з нею компанія Alameda. Оскільки на їхніх рахунках зібралася значна кількість монет, під час фінансових проблем вони почали їх розпродаж.
В результаті Solana, яка на початок місяця оцінювалась у $33 за монету, в деякі періоди коштувала дешевше $12. Зараз SOL трохи відіграла свої позиції, але попри це коштує на 58% дешевше, ніж на початку листопада.
Незважаючи на падіння ціни, автори проекту продовжать розвивати його екосистему, вважають спостерігачі. Залишаться і численні розробники, які використовували блокчейн Solana. Водночас суттєве зниження вартості все ще може спровокувати ланцюгову реакцію, яка ще більше обвалить монету.
Міграція на холодні гаманці
Банкрутство FTX спричинило ріст глобальної недовіри до криптобірж та перетікання активів на холодні гаманці. На них впродовж листопада переведено 178 тис. BTC, що стало рекордним показником.
Як пояснюють експерти, внаслідок масової міграції, на холодні гаманці повернулися практично всі монети, яка надійшла на криптобіржі за останні 12 місяців.
Читайте також: Життя у метавсесвіті: як зміняться наші звички — від спілкування до фінансів
Але аналітики вбачають у цьому ознаку майбутнього відновлення. Велика кількість інвесторів, в тому числі і найбільші гравці, продовжують вірити в біткоїн та сподіваються перечекати його падіння.
Changeit — український онлайн-криптообмінник для швидкого та вигідного обміну криптовалюти. Сервіс не має прихованих платежів та підтримує будь-які українські банківські картки.
Наразі обмінник має 7 основних валют: UAH, BTC, ETH, USDT, LTC, DOGE, DASH. Половину комісії за операції Changeit віддає на допомогу ЗСУ.
Коментарі - 1