Сьогодні, 26 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану. Про це повідомляється у картці відповідного законопроєкту № 8069 на сайті Верховної Ради.
Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати системний банк за 1 гривню
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
В Україні 14 системно важливих банків, але під прицілом наразі знаходиться Альфа-Банк (Сенс Банк) російського мільярдера Михайла Фрідмана, який на минулому тижні потрапив під українські санкції.
Після набрання законом чинності Мінфін отримає право за пропозицією НБУ брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку з підстав, що настали під час здійсненої РФ агресії проти України.
Націоналізація такого банку відбуватиметься через процедуру зарахування його до категорії неплатоспроможних, але не потребуватиме докапіталізації з боку держави. Продаж банку за 1 грн відбуватиметься незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку.
Читайте також: Російський мільярдер Фрідман запропонував Україні $1 млрд в обмін на відміну санкцій проти нього — WSJ
Фонд гарантування вкладів не змінюватиме розмір статутного капіталу банку, не буде проводити деномінацію акцій чи обмінювати грошові зобов’язання банку на акції додаткової емісії.
Замість обміну вкладів на акції з наступним їхнім викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов'язаннями у дохід банку.
Відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків Україні від Росії і виключно з цих грошей.
Читайте також: Міністр юстиції: З конфіскацією активів Дерипаски та Фрідмана можуть бути проблеми
Системно важливі банки
До системно важливих банків відносяться А-банк, Альфа-банк, Кредобанк, ОТП банк, Ощадбанк, Банк Південний, Приватбанк, ПУМБ, Райффайзен банк, Таскомбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Укрсиббанк, Універсалбанк.
Коментарі - 15
Хто і де говорив що державних банків недостатньо? Є за цей рік хоч одна заява з такою думкою? Якщо ні то нафіга ти зараз з цим сперечаєшься ще і у вигляді відповіді на мій коментар?
А інший власник, це можливо колись в дуже далекому майбутньому.
З великою вирогідністю вже наступного року.
Банки важко продавались в мирний і відносно стабільний час.
То краще залишити банк у власності російських олігархів? Це тебе влаштовує? Бо державу і доволі велику кількість активних громодян не влаштовує що у нас є банк який хай і опосередковано але належить російському великому бізнесу.
Национализация чего угодно — гигантский урон инвестиционной привлекательности страны. Но для государственной власти иностранные инвестиции не нужны — стада рабов с 20% НДС хватит, а от символической национализации они будут счастливы.
А це хіба факт?
1. Я наприклад знаю що система кешбеку Сенса геть поторочена і не зручна, на відміну від простих варіантів Моно, Ізі, ПУМБа.
2. А ще знаю що Сенс це банк що віноситься до группи тих банків що беруть комісії за обслуговування карти.
А на рахунок видачі коштів у касі - це взагалі мало від банка залежить після 24 лютого і ось підтвердження — замовлення через 10 діб.
https://minfin.com.ua/ua/company/alfa-bank/review/299417/
Когда у клиентов ПУМБ по ночам обчищают карты из-за криворуких программистов, из Альфы звонят хоть в 4 ночи при любой подозрительной транзикции.
А це що?
https://minfin.com.ua/company/alfa-bank/review/120777/
Кража грошей з картки, а в коментарях ще одна людина пише що в неї вкрали гроші.
Национализация чего угодно — гигантский урон инвестиционной привлекательности страны.
У випадку с Альфа-банком ні. Бо його націоналізація викликана агресіює країни власника проти України. Більше того на Альфа-банк на міжнародному рівні накладені санкції розвиненими країнами. То ж хто буде вважати націоналізацію уроном? Хіба що інвестори з Габону.
«2. А ще знаю що Сенс це банк що віноситься до группи тих банків що беруть комісії за обслуговування карти.»
Правда:
Є доволі прості умови, за виконання яких комісія не береться, напр., наявність вкладу від певної суми або кількість транзакцій по карті за місяць
Ось у мене є картка — і ніякої комісії з мене не беруть.
Оплата комунальних без комісії.
Перевипуск карти — без усяких додаткових процедур.
Ніяких ідентифікацій аля Приват де треба щорічно фоткатись з паспортом у руці.