Уряд активізує механізм залучення безробітних до «Армії відновлення» країни через їх участь у суспільно корисних роботах, за які платитимуть мінімальну зарплату. Про це повідомляє Міністерство економіки.
Безробітних залучатимуть до «Армії відновлення», платитимуть 6700 грн — Мінекономіки
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Армія відновлення»
За словами першого віцепрем'єра — міністра економіки Юлії Свириденко, через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття — близько 30% за підсумками року.
«Тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах… Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до „Армії відновлення“ країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн», — зазначила Свириденко.
Безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.
Читайте: Нові правила виплат допомоги з безробіття: кому платитимуть менше
Наприклад, це може бути: облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів; заготівля дров для військових та населення; розбір завалів і відновлення житлових будинків чи інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій; розвантаження гуманітарної допомоги; надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку та інші види робіт.
Зазначається, що залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я.
«При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ», — кажуть у Мінекономіки.
На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях.
Безробіття в Україні
В Україні 60% внутрішньо переміщених осіб, які були працевлаштовані до свого переміщення, втратили роботу.
Нещодавно в Україні запрацював «Єдиний портал вакансій». Він має полегшити пошук роботи. Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року.
Читайте: В Україні на кінець року безробіття становитиме 30% — Мінекономіки
Рівень безробіття в Україні на кінець 2022 року становитиме 30%.
Коментарі - 24
Нижэ 1000 гривен в день оплата на украине
Это рабский и бесполезный труд
https://sud.ua/ru/news/publication/252646-tselevaya-mobilizatsiya-grazhdanskogo-naseleniya-i-privlechenie-grazhdan-k-obschestvenno-poleznym-rabotam-v-chem-raznitsa
по ссылке ниже — 21 июня, выступая на заседании Кабмина, премьер-министр Денис Шмыгаль реформу всей сферы занятости.
«В условиях полномасштабной войны нам нужно мобилизовать все возможные ресурсы для победы над русскими оккупантами.
Это касается и организации работы в тылу.
Правительство сегодня утвердит документ, предусматривающий, что официально зарегистрированные безработные, которые в течение 30 дней не трудоустроены, будут привлекаться к общественно полезным работам.
Это может быть разбор завалов, строительство защитных сооружений, благоустройство, ремонтные или сельскохозяйственные работы. Что именно нужно делать в каждом конкретном регионе, будут определять местные власти.
Плана нет. точка. Выходит что ты кроме того что балабол, ещё и читать не умеешь. Лучше иди голандским штурвалом поддержки мужика своего.