Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 жовтня 2022, 14:07

Шольц оголосив про «план Маршалла XXI століття» для відбудови України

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що відбудова України буде «планом Маршалла XXI століття» і можливістю для побудови більш стійкої та міцної країни. Про це він заявив у Берліні, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що відбудова України буде «планом Маршалла XXI століття» і можливістю для побудови більш стійкої та міцної країни.
Фото: epravda.com.ua

► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини

План Маршалла

Зокрема, канцлер Німеччини підкреслив, що нинішній спосіб війни Росії з атаками по цивільних та цивільній інфраструктурі України демонструє лише одну річ: путінська Росія — у відчаї, а народ України переможе. Для гарантування перемоги, за його словами, Німеччина разом з друзями і партнерами продовжить рішуче підтримувати Україну політично, фінансово, гуманітарною допомогою та зброєю, скільки це буде потрібно.

«Ми знаємо, що жодна історія країни не подібна до іншої, але з нашого історичного досвіду ми знаємо, що відбудова завжди можлива і що ніколи не запізно, аби виконати це завдання. Ця конференція — про створення інфраструктури та розробку механізмів, які допоможуть полегшити і профінансувати те, що Джон Мейнард Кейнс у 1944 році назвав „постійна відбудова“. Те, що тут на кону, є не менш ніж створенням нового плану Маршалла XXI століття, завдання поколінь, яке має початися зараз», — сказав Шольц.

Читайте: Євросоюз запустив європейський план Маршалла для відновлення України — Шарль Мішель

Він зауважив, що відбудова та модернізація України буде не лише викликом для поколінь, але і можливістю. З огляду на це, очільник уряду ФРН закликав зосередити увагу на тому, чим може бути більш стійка та міцна Україна: «Важливим виробником зеленої енергії, експортером індустріальної та аграрної продукції, цифровим центром з одними з найкращих ІТ-експертів, а також членом ЄС з відповідною інфраструктурою та правовою базою».

«Щоб втілити таке гігантське зусилля, нам потрібно розробити ще кращі шляхи для залучення публічних та приватних інвесторів у стале майбутнє України з усього світу. Нам потрібно обговорювати, як може виглядати прозора, ефективна та інклюзивна форма урядування», — додав він.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися