За повідомленням аналітика компанії InstaForex, керівники приймають рішення, але підґрунтя для них готують співробітники. І коли співробітники ФРС в рамках інсайду Bloomberg говорять, що економіка США працює набагато краще, ніж можна було припустити, що і пояснює розгін базової інфляції до 6,6%, інвестори повертаються до купівлі доларів. Американську винятковість ніхто не відміняв, що укупі з високим попитом на активи-притулки підсилює ймовірність швидкого відновлення спадного тренду по EURUSD.
Долар змітає все на своєму шляху
Тренди по доларових парах ламаються, коли світова економіка починає працювати краще американської та (або) ФРС пом'якшує грошово-кредитну політику. Дивлячись на Німеччину та єврозону з їхньою енергетичною кризою та на Китай з його COVID-19, розумієш, що два найбільших регіони світу не в змозі гідно конкурувати зі Штатами. Як може глобальна економіка випередити американську?
ФРС не думає про «голубиний» розворот. Президент ФРБ Міннеаполіса Ніл Кашкарі з подивом заявляє, як може ставка по федеральних фондах зупинитися на очікуваних терміновим ринком 4,5−4,75%, якщо базова інфляція продовжить розганятися. Це означає, що Центробанк не виконав свою роботу і продовжить посилювати грошово-кредитну політику.
Динаміка американської інфляції
ЄЦБ, безумовно, теж не має наміру відставати. Він прекрасно розуміє, що, скинувши швидкість, можна прискорити падіння EURUSD, що несприятливо відіб'ється на інфляції. Це в колишньому світі девальвація сприяла зростанню експорту і ВВП. Зараз, коли більшість економік слабкі, складно розраховувати на сильний зовнішній попит. Краще вести не звичайні, а реверсивні валютні війни.
У цьому сенсі заяви голови Бундесбанку Йоахіма Нагеля, що пора б вже припиняти реінвестувати доходи, отримані від погашених облігацій, інакше кажучи, скорочувати баланс, на папері треба було простягнути руку допомоги EURUSD. Насправді коли ЄЦБ лише говорить про програму кількісного посилення, ФРС її вже конкретно просуває.
Динаміка балансу ЄЦБ
Таким чином, попри падіння цін на газ в Європі та стабілізацію фінансових ринків у Британії, фундаментально в основній валютній парі нічого не змінилося. Економіка США все ще сильніше за європейську. ФРС все ще швидше, ніж ЄЦБ. Попит на долар як актив-притулок сильний. Ці три ключових драйвери забезпечують «ведмедям» по EURUSD комфортну перевагу.
Безумовно, жоден тренд не обходиться без корекції й відкати будуть час від часу виникати. Особливо на тлі зростання фондових індексів та падіння прибутковості скарбничих облігацій США. Але на цей момент сумніватися в силі низхідної тенденції по євро проти американського долара не доводиться.
Технічно на денному графіку EURUSD нездатність «биків» зачепитися за півот-рівень на 0,9845 стала свідченням їхньої слабкості та дозволила нам сформувати короткі позиції. У тому числі на прориві підтримки на 0,9815. Рекомендація — тримати та періодично нарощувати шорти.
*Представлений аналіз ринку носить інформативний характері і не є керівництвом до здійснення угоди.
Коментарі