У вівторок долар США повернувся до вересневих максимумів за багато років, оскільки занепокоєння щодо підвищення процентних ставок і геополітичної напруженості викликали тривожність в інвесторів. Про це повідомляє Reuters.
Курс долара повернувся до максимумів. Серед причин — ракетний обстріл України
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Очікування високих відсоткових ставок до 2023 року штовхають долар до піку з 2002 року, що був досягнутий минулого місяця.
Схильність до ризику знизилася після того, як у понеділок Росія обстріляла українські міста ракетами, щоб помститися за вибух, що пошкодив єдиний міст, що з'єднує Росію з окупованим Кримським півостровом.
«Загальний наратив — це відмова від ризику», — сказав Франческо Пезоле, валютний стратег ING, пославшись на ескалацію конфлікту в Україні та новий експортний контроль США, який включав заходи щодо заборони експорту до Китаю деяких напівпровідників.
Валютний ринок
Індекс долара США зріс на 0,2% до 113,27, наближаючись до 20-річного максимуму 114,78, якого він досяг наприкінці минулого місяця.
Читайте: Прогноз курсу долара та євро: новий голова НБУ та 7 викликів для України та гривні
Ієна досягла 145,86 за долар, мало не дійшовши до 24-річного мінімуму в 145,90, досягнутого до того, як японський уряд втрутився, щоб підтримати її три тижні тому.
Курс євро залишився на рівні 0,9699 долара після чотирьох днів втрат, внаслідок яких валюта дрейфувала до 20-річного мінімуму 0,9528 долара, якого вона досягла 26 вересня.
Фунт стерлінгів опустився до найнижчого рівня з 29 вересня — 1,0999 долара.
Чутливий до ризику австралійський долар у вівторок досяг мінімуму за 2,5 роки на рівні 0,62475 долара.
Аналітики Національного банку Австралії заявили, що австралійський долар постраждав у період розпродажів, і що найближчим часом можливі подальші мінімуми, оскільки настрої несталі.
Китайський юань знизився стосовно долара, що росте, незважаючи на дії Народного банку Китаю, оскільки відновлення випадків захворювання COVID-19 затьмарило економічні перспективи.
Коментарі - 7
Удар по Ладыжинской ТЭС сегодня тревожен тем, что двух дешевых иранских «балалаек» хватило для вывода из строя ТЭС. Думал в трансформатор ударили, а на деле в компрессорную подачи воздуха в печи. Тем не менее, если Балайки пригодны для атак, то мантры Артестовича, что «ракеты закончились» уже несерьезные совсем. Балайка собирается из авиамоторчика, который продается на Алиэкспресс.
Если долбежка в таком темпе продолжится, то одно последствие ближайшее очевидно уже. Бизнес отключают от электричества для гражданских. Сегодня ferrexpo отключили. Компанию с выручкой $1,6 миллиарда долларов. А сколько малого бизнеса отрублено? Довольно очевидно, что надежда собрать 1 триллион налогов как в бюджете как говорится умирает последней.
По факту если удары не прекратятся начнет сейчас расти дефицит бюджета и кроме как станком НБУ ничем его не закрыть.
И очень серьезный вопрос. Что с ТЭЦ, а? Просто в реале половина ударов идет не в электричество, а ТЭЦ отопления. В Киеве ударили по всем основным ТЭЦ в городе.
Если отопления не будет в части крупных городов, то население начнет эвакуироваться и в иммиграцию в основном и конечно скупать валюту для нее.