Комітет Верховної Ради з питань фінансів схвалив кандидатуру Андрія Пишного на посаду голови НБУ. Про це повідомляє нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
Комітет з питань фінансів схвалив призначення Андрія Пишного на посаду голови НБУ
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Найближчим часом це рішення затвердить і сесійна зала», — написав Железняк.
Сам Андрій Пишний брав участь у засіданні. Він зазначив, що найважливіший пріоритет — розпочати програму з МВФ. Пишний також підтримує збереження ставки 25%.
Хто такий Андрій Пишний
Андрій Пишний — колишній голова правління державного Ощадбанку (з 2014 по 2020 рік). Його також вважають товаришем глави Офісу Президента Андрія Єрмака на тлі їхньої співпраці в рамках санкційної групи «Єрмака-Макфола» (працює над санкціями проти РФ та Білорусі) та за соціальними проєктами.
Також він товаришує з Арсенієм Яценюком, з яким закінчував юридичний факультет Чернівецького університету. Яценюк був першим заступником голови Нацбанку та в.о. голови НБУ у 2003—2005 роках. Але кажуть, що він досі входить до владних кабінетів і підтримує добрі стосунки з Єрмаком.
Після закінчення навчання у 1996 році Пишний залишився викладати у своєму виші на кафедрі конституційного, адміністративного та фінансового права. Він також займався юриспруденцією у компанії «Юрек-Аудит», співзасновниками якої були Арсеній Яценюк та Андрій Іванчук.
У 2005 році Андрій Пишний здобув ще одну вищу освіту — закінчив Українську академію банківської справи НБУ.
Має ступінь кандидата юридичних наук. Його дисертація була на тему: «Правовий статус державних банків України».
Кар'єра в Ощадбанку
У 2000 році після переїзду до Києва Пишний очолив юридичне відділення Ощадбанку, а за рік став директором департаменту правового забезпечення фінустанови.
2003 року отримав призначення на посаду першого заступника голови правління. Якийсь час виконував обов'язки керівника Ощадбанку.
2007 року Андрій Пишний перейшов до Укрексімбанку. Протягом 3-х місяців обіймав посаду першого заступника голови правління.
Після перерви, пов'язаної з політичною діяльністю, у 2014 році Пишний знову повернувся до Ощадбанку. Пропрацював на посаді голови правління банку понад 6 років.
На фінансовому ринку Андрія Пишного вважають міцним фахівцем та самодостатньою особистістю. Його головним досягненням називають перебудову Ощадбанку в сучасну структуру — вона продовжується досі.
Державний банк став прибутковим, продовжуючи виконувати соціальну функцію. Водночас критики не перестають ставити питання щодо проблемних кредитів Ощадбанку, виданих держкомпаніям та підприємствам, близьким до влади у різні роки.
Навесні 2022 року Андрій Пишний повернувся до Ощадбанку у новій якості — радника голови правління (Сергія Наумова). Але працівники держбанку кажуть, що він має дуже широкі повноваження, з ним узгоджуються чи не всі ключові рішення у структурі.
Коментарі - 22
Заслуг 0 Ощад Банк как был не реформированным совком так и остался насмешило про арбитраж по крымским активам смех нанят юристов которые добились победы и тиражировать себе в заслуги Про его тесные знакомства Ярмак и т. д. вообще молчу Что сказать теперь все на ручном управлении везде свои люди и решалы
Гарна зміна.
и где в таком случае брать профессионалов , если людей менять каждые 2 года полностью ? Если что — для того чтобы стать специалистом в своем деле — нужно лет 10 проработать…
Интересно что в НБУ работают и члены команд Арбузова еще… да наверное и Ющенка… Но к ним претензий нет :))))))
п.с. с какого перепугу людям, пришедшим при гонтаревой подрывать пишного — это тайна :)
Нажаль, банківська система України методично знищувалася з 2007 по 2014 рік і «успішно» завершив цей «проект» самі знаєте хто. От після цього і повилазили всякі чудо-банкіри пишні,кубіви,горбалі, гонтареві, які до банківської справи мають таке ж відношення…ну Ви зрозуміли!
Це дуже погана новина! Дуже…