Світовий банк підвищив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2023 році з 2,1% до 3,3%. Про це повідомляється в опублікованому 4 жовтня звіті Economic outlook, передає Інтерфакс-Україна.
Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України у 2023 році
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Прогноз банку
Також покращено оцінку економіки поточного року: якщо в червні Світовий банк очікував падіння на 45,1%, то тепер — на 35%.
Крім того, у звіті наведено прогноз зростання ВВП на 2024 рік — 4,1%.
«Очікується, що зростання відновиться у 2023 році, але залишиться слабким, а зусилля по відновленню наберуть обертів до кінця прогнозованого періоду», — зазначається в документі.
Читайте: Світовий банк оцінив збитки України внаслідок війни у $350 мільярдів
Банк очікує, що наслідки війни відбиватимуться за межами короткострокової перспективи, оскільки економічна діяльність буде підірвана руйнуванням виробничих потужностей, збитком для орних земель та скороченням пропозиції робочої сили, особливо якщо біженці не повернуться.
На думку банку, це стає все найімовірнішим у міру того, як війна стає все більш небезпечною й затягується, а біженці налагоджують своє життя в країнах, що їх приймають.
Зростання бідності
Виходячи з глобальної риси бідності у розмірі $6,85 на особу на день, прогнозується, що бідність в Україні зросте з 5,5% у 2021 році до 25% у 2022 році з високими ризиками погіршення оцінки, якщо ситуація з війною та енергетичною безпекою погіршиться.
Читайте: Бідність в Україні зросте до 58% — Світовий банк
Крім того, очікується, що втрати в навчанні, спричинені пандемією, будуть посилені війною з огляду на руйнування шкіл та зрив шкільного навчання.
Коментарі - 7
И на самом деле, глядя как мои сотрудники, да и другие коллеги работают на удалёнке — могу констатировать факт, что работа «деградирует». Многие нашли вторую подработку. Многие занимаются своими делами в рабочее время. И это контролировать крайне сложно.
Как представитель сферы ИТ я вижу, что заявления ИТишников работающих на удалёнке и заявляющих, что они работают так же, что КПД только растёт — это полный бред и враньё. И дело даже не в «гнильце» людей. А просто в том, что удалёнка расслабляет.
Зонд, простите, в каждой заднице? Отслеживающие программы? И т. д. Так любой адекватный человек за такое пошлет и найдет работу без этого.
Если вы о зарплатной политике. Ну хорошо. Вы сделали ЗП 6000$. Очень жирно по меркам Украины. Но человек нашёл подработку еще на 2000$. И что с этим делать? Дать 8 000$? И что помешает продолжить получать еще 2000$?
да тенденция дрянь когда работодатели занижают планку т.к. закладывают в ожидания что специалист всё равно будет левачить или работать в пол силы
т. е. дефакто движемся к тому что вынуждают брать два проекта.
т.к. вилки по 10−12к проскакивают на рынке и когда у кого-то 10−12 а у тебя 6 оно как бы напрягает при прочих равных в опыте и т. д.
просто чел руку поднял раньше и чуток проворнее в прохождении собесов оказался ну это разница должна быть на 10−20% а не в 2 раза отсюда и левак
т.к. мест по 10к на всех очевидно нет зато мест на 5−6к как лепешек на коровьей ферме
в виду такой нестабильности иметь бэкап вариант уже становится маст