Сенатор США Білл Хагерті представив законопроєкт, спрямований на захист криптовалютних бірж від протиправних дій Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) — це перший в історії США закон такого плану. Про це пише Noworries.
У США розробили перший в історії закон про захист криптовалютних бірж
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відомо про законопроєкт
Закон про ясність у сфері цифрової торгівлі спрямований на встановлення чітких нормативів щодо двох основних проблем, з якими стикаються криптобіржі — класифікації цифрових активів та відповідних зобов’язань у рамках чинного законодавства про цінні папери.
«Поточна відсутність ясності у регулюванні цифрових активів ставить підприємців та бізнес перед вибором: орієнтуватися на значну невизначеність регулювання у США чи переїхати за кордон на ринки з чітким регулюванням цифрових активів», — наголосив автор законопроєкту Білл Хагерті.
Сенатор Хагерті переконаний, що ухвалення законопроєкту не лише забезпечить «таку необхідну визначеність» для криптобізнесу, а й підвищить ліквідність криптовалютного ринку США. Щоб документ став законом, він має бути схвалений Сенатом, Палатою представників та президентом США.
Читайте: Що буде з грошима клієнтів у разі банкрутства криптобіржі
Нагадаємо
Криптовалютні платформи нерідко стикаються із позовами та обвинуваченнями SEC, які тягнуть за собою перевірки, судові слухання та багатотисячні збитки. Так ще 2 роки тому SEC подала позов проти компанії Ripple, звинувативши топменеджерів фірми у продажі незареєстрованих цінних паперів. У своєму позові регулятор стверджував, що нативний токен платформи XRP є інвестиційним контрактом — особливим класом цінних паперів. Проте адвокати Ripple заявили, що компанія ніколи не укладала інвестиційних контрактів із покупцями цифрового активу. Нещодавно представники Ripple подали клопотання про ухвалення рішення у порядку спрощеного судочинства.
Дісталося від SEC й найбільшій криптовалютній біржі Binance, коли у червні з’явилась інформація, що Комісія з цінних паперів і бірж розпочала розслідування для з’ясування чи порушила Binance Holdings правила, встановлені для цінних паперів, коли п’ять років тому запустила свій токен BNB в рамках первинної пропозиції монет (ICO). Втім, через місяць представники SEC заявили, що вони не мають відомостей про будь-які розслідування щодо Binance.
Криптовалютна спільнота настільки обурена діями регулятора, що у серпні користувачі створили петицію з вимогою звільнення голови SEC Гері Генслера.
Читайте також: Найгірше попереду: експерти про найближче майбутнє крипторинка
Високопосадовця звинувачували у перешкоджанні діяльності криптовалютних інвесторів, недотриманні законів та відсутності компетентного нагляду за діяльністю маркет-мейкерів.
Коментарі