В ІІ кварталі активність надання небанківських фінансових послуг продовжувала скорочуватися, а обсяги основних фінансових послуг знизилися. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.
У НБУ розповіли про скорочення активності надавачів небанківських фінансових послуг
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Обсяги активів знизилися у всіх категорій фінансових установ, за винятком страховиків. Частка НБФУ у загальних активах фінансового сектора, нагляд за яким здійснює НБУ, скоротилася на 0,4 п.п. до 118%.
Страхові компанії
У ІІ кварталі 2022 року обсяг активів страховиків збільшився, попри зменшення кількості компаній на ринку. Водночас обсяги валових страхових премій та виплат за ризиковими видами страхування скоротилися порівняно з І кварталом на 10% та 14% відповідно.
Обсяг валових премій страховиків життя в ІІ кварталі зменшився на 27%, а виплат — зріс на 5%. Обсяг активів страховиків життя надалі зростав. Страховики продемонстрували високу прибутковість у першому півріччі. Значну роль цьому відіграло помітне скорочення інших операційних витрат.
Читайте також: Нацбанк запропонував зміни до нового закону про обов'язкове страхування
Станом на 1 липня 2022 року 15 страховиків порушували як мінімум один із нормативів платоспроможності та ризиковості операцій, проте деякі з них уже відновили свій фінансовий стан в ІІІ кварталі.
Кредитні спілки
У ІІ кварталі 2022 року обсяг активів та кількість звітних кредитних спілок надалі скорочувалися. Обсяг кредитного портфеля в ІІ кварталі зменшився на 6%.
Прибутковість кредитних спілок дещо зросла через значне скорочення витрат на резервування, забезпечивши майже подвійне зростання нерозподіленого прибутку.
Водночас тривало скорочення обсягів депозитів та додаткових пайових внесків на 7% та 1% за квартал відповідно.
Фінансові компанії та ломбарди
Близько чверті фінансових компаній та ломбардів не звітували про свою діяльність в ІІ кварталі. У сегменті відбулося різке скорочення обсягів усіх фінансових послуг: кредитування (фінансовими компаніями — на 57%, ломбардами — на третину), лізингу, факторингу.
Гарантії практично не надавалися від початку повномасштабного вторгнення. Сектор фінансових компаній зафіксував мінімальний прибуток за перше півріччя 2022 року, проте переважна більшість компаній залишалася збитковою. Ломбардна діяльність в ІІ кварталі була збитковою.
Коментарі