Надходження НЕК «Укренерго» від продажу міждержавного перетину для експорту електроенергії до Румунії та Словаччини з 30 червня до 31 серпня зросли до 2,94 млрд грн. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Відкриття експорту електроенергії до Європи принесло Україні за два місяці майже 3 мільярди
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Подробиці
Як свідчать результати добових аукціонів, що проводяться «Укренерго» за цими напрямками, в останні десять днів серпня надходження від продажу перетину збільшилися на 1,02 млрд грн за рахунок зростання ціни на електроенергію в Європі, що безпосередньо впливає на ціну перетину.
В результаті перетин до Румунії за десять днів обійшовся експортерам у 502,1 млн грн, що у перерахунку на добу на 39% вище, ніж у третій тиждень серпня, до Словаччини — 519,5 млн грн (на 63% вище, ніж середня добова). вартість перетину третього тижня серпня).
Найдорожчим був перетин на останню добу серпня — Румунією 56,8 млн грн, Словаччиною 59,4 млн грн.
Читайте також: Укренерго та Польща працюють над збільшенням експорту електроенергії
На цю ж дату поставлено й новий рекорд за максимальною годинною ціною перетину — 22,1 тис. грн/МВт-год у Румунії та 23,7 тис. грн/МВт-год у Словаччині (попередні рекорди становили відповідно 21,7 тис. грн. /МВт-год та 21,27 тис. грн/МВт-год).
За рахунками Енергореформи середня годинна ціна перетину за десять днів серпня становить Румунією 16,7 тис. грн/МВт-год, за Словаччиною — 17,3 тис. грн/МВт-год.
За даними «Оператора ринку» на 31 серпня, середня ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» (РДВ) у Румунії становить 684 євро/МВт-годину (у перерахунок на нинішній курс євро близько 25 тис. грн/МВт-година), Словаччини — EUR 673/МВт-година (близько 24,6 тис. грн/МВт-година). В Україні Ціна електроенергії періоду BASE на РСВ — EUR 86/МВт-година (близько 3,14 тис. грн/МВт-година).
Великі експортери
Найактивнішим експортером залишається Державний енерготрейдер АК «ЕКУ», що вийшов на ринок з 19 серпня. З можливих 3 тис. МВт-годину на добу компанія викуповує перетин для експорту на румунському напрямку 1488 МВт-годину на добу (62 МВт на кожну годину доби), за словацькою — для поставок 1512 МВт-годину на добу (по 63 МВт на кожну годину).
Другим найбільшим експортером з обох напрямків залишається «ДТЕК Західенерго», який викуповував за цей період переважно перетин для постачання від 1000 тис. МВт-год до 1200 МВт-год.
Більшість залишків перетину викуповували «найновіші технології 3000», «УкрГаз Ресурс», «Електротрейдинг груп», «ДЕ Трейдинг». Багато компаній брали участь в аукціонах безрезультатно.
Коментарі