Ціни на нафту продовжують зростати в четвер після підйому напередодні даних про зниження запасів у США, а також сигнали просування переговорів щодо ядерної програми Ірану, пише enkorr.
Ціни на нафту продовжують зростати. Brent коштує $101,84 за барель
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Торги на біржі
Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 кск у четвер становить $101,84 за барель, що на $0,62 (0,61%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у середу ці контракти подорожчали на $1 (1%), до $101,22 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $95,37 за барель, що на $0,48 (0,51%) вище за підсумкове значення попередньої сесії. До закриття ринку у середу вартість цих контрактів збільшилася на $1,15 (1,2%), до $94,89 за барель.
Читайте: Ціни на газ у Європі б’ють рекорди
За даними Міненерго США, опублікованими в середу, запаси нафти в країні минулого тижня впали на 3,28 млн барелів. Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, яка торгується на Nymex, збільшилися на 426 тис. барелів.
Видобуток нафти у США скоротився на 100 тис. барелів на добу (б/д), до 12 млн б/д. При цьому обсяг експорту нафти та нафтопродуктів перевищив 11 млн барелів, досягнувши максимуму з лютого 1991 року, зазначає агентство Bloomberg.
Запаси бензину знизилися на 27 тис. барелів, дистилятів — на 662 тис. барелів.
Читайте: Нафта дорожчає після того, як Саудівська Аравія попередила про скорочення видобутку ОПЕК
Що кажуть аналітики
«Ціни на нафту марки Brent піднялися вище позначки в 100 доларів за барель після того, як офіційні особи Саудівської Аравії продемонстрували готовність захищати ціни шляхом скорочення видобутку ОПЕК+ у разі необхідності», — відзначають аналітики Citi.
Однак, ОПЕК+ як і раніше не може виправдати скорочення видобутку на тлі триваючих переговорів щодо ядерної угоди з Іраном і погіршення макроекономічної картини в міру загострення енергетичної кризи, додали аналітики Citi.
Коментарі - 1
К тому же начинает закладываться в цену следующий фактор:
Когда правительство США в марте объявило о том что намерены в течении полгода извлечь из стратегических запасов 180 млн баррелей (в среднем по 1 млн баррелей в день), чтобы покрыть дефицит, они планировали что за эти полгода американская нефтяная промышленность увеличит добычу на этот недостающий 1 млн баррелей — с 11,7 до 12,7. Но на этой неделе промышленность выдала только 12., т.к. не пройдя даже полпути. Извлечение из стратегических запасов всё равно придется сокращать, т.к. опустошать до дна его не даст конгресс, соответственно на рынке США может снова образоваться дисбаланс.