Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) семи українських банків в іноземній (LTFC) та національній валюті (LTLC) на рівні «CCC-» та «CCC» відповідно. Про це йдеться у повідомленні агенства, пише «Інтерфакс-Україна».
Fitch підтвердило рейтинги українських держбанків
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Рейтинг банків
Йдеться про чотири держбанки — Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк" і банки ПУМБ, Альфа-Банк Україна та ПроКредит Банк (Україна).
Згідно з релізом, Fitch також знизило рейтинг стійкості (VR) Приватбанку до «ccc-» з «ccc» та шести інших банків — до «cc» із «ccc», щоб відобразити підвищені суверенні ризики та ризики операційного середовища для кредитоспроможності банків як окремих банків.
Агентство зазначає, що рейтингові дії щодо банків були за зниженням суверенного рейтингу України в результаті операції з відстрочення виплат за 13 випусками суверенних єврооблігацій приблизно на $22 млрд до «CC» з «CCC».
Підтвердження РДЕ банків в іноземній валюті на рівні «CCC-» відображає, на думку Fitch, напружену, але загалом адекватну ліквідність банків в іноземній валюті порівняно з їхніми потребами. Цьому сприяють різні заходи регулювання капіталу та валютного контролю, введені з початку війни для зниження ризиків відтоку депозитів та капіталу та підтримки стабільності та довіри до банківської системи.
Читайте: Fitch погіршив прогноз по держбанкам України з «позитивного» на «стабільний»
Агентство очікує, що банки продовжать обслуговувати свої зовнішні зобов'язання, вказуючи, що на кінець 2021 року зовнішній борг банківського сектора становив лише 3% від загальних зобов'язань сектору і здебільшого був зосереджений в Ощадбанку та Укрексімбанку. Їхні наступні виплати за єврооблігаціями обмежені за розміром і мають бути здійснені у вересні 2022 року (близько $70 млн для Ощадбанку) та у січні 2023 року (близько $25 млн для Укрексімбанку).
Fitch уточнює, що РДЕ в іноземній валюті держбанків та ПроКредит Банку визначаються рейтингами підтримки акціонерів — держави та материнського ProCredit Holding AG&Co. — «ccc-», тоді як у Альфа-Банку та ПУМБ рейтинг підтримки з боку держави відсутній.
Агентство додає, що підтвердження довгострокових РДЕ банків у національній валюті на рівні «CCC», що на один щабель вище за їх довгострокові РДЕ в інвалюті, відображає введені обмеження на зняття готівки та 100% держгарантією на всі депозити фізосіб на час війни та три місяці після неї.
Читайте: Fitch знизив рейтинг Нафтогазу
Крім того, Нацбанк пропонує підтримку ліквідності в гривні для банків, що все разом допомогло з початку війни збільшити депозити в гривні приблизно на 16%.
Fitch також вказує, що присвоєні банкам РДЕ на один щабель вище за РДЕ України тому, що агентство вважає нижчим ризик того, що офіційні органи накладатимуть обмеження на банки з обслуговування ними своїх зобов'язань порівняно з самою державою.
«Рейтинги стійкості відображають нашу думку про високі ризики для самостійних бізнес-профілів українських банків, викликаних війною. Це відображено в нашій оцінці операційного середовища для українських банків, яке було змінено з «ccс» на «cc», — пояснило Fitch.
Коментарі - 2