Українці зможуть швидко купувати облігації внутрішньої держпозики через застосунок «Дія». Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі телемарафону, передає «Дзеркало тижня».
Українці зможуть купувати ОВДП через «Дію»
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
У такий спосіб українці матимуть можливість допомогти країні з фінансуванням дефіциту держбюджету.
«Ми запропонуємо цифровий продукт, де через „Дію“, в кілька кліків, кожен громадянин України зможе купити військові облігації. Купівля займе не більше ніж 1,5 хвилини», — сказав він.
За словами Шурми, питання легкої та швидкої купівлі ОВДП вирішиться вже найближчими тижнями.
Читайте: Ставка за військовими ОВДП стала плаваючою: хто зможе заробити на цьому більше
Чиновник переконаний, що держоблігації мають зацікавити населення, оскільки ставка за ними вища, ніж пропонують комерційні банки за депозитами, вищою також є надійність.
У Кабміні вважають, що потенційно всі понад 400 млрд грн, які населення наразі тримає на рахунках у банках, є джерелом вкладень в ОВДП.
Військові облігації
Військові облігації — це в першу чергу інструмент підтримки державного бюджету в період повномасшатбного вторгнення РФ, а не інструмент для максимізації доходу від інвестиційної діяльності, тому ставки за військовими ОВДП залишаються фіксованими.
Ставка дохідності за 3-місячними складає 9,5%, за 6-місячними — 10%, а за 1,5-річними — 11,5%.
Читайте також: Як купити військові облігації та допомогти країні. Інструкція
Кошти від розміщення військових облігацій йдуть на фінансування потреб ЗСУ та підтримку економіки України у воєнний час. Кожна придбана облігація — це набої українськрї економіки та допомога нашим захисникам.
Згідно із даними Міністерства фінансів, у період з 24 лютого по 7 червня НБУ викупив ОВДП на 120 млрд грн, а обсяг ринкових розміщень цих держпаперів (у т.ч. військових облігацій) склав 93,8 млрд грн.
Коментарі - 15
Нет, совершенно не связано с API — банковский перевод подвязан только к «API CЕП» если вы поняли о чём я.
Ещё я тут вспомнил что у нас в Украине проведение валютных переводов физически не возможно — нет какой-то отдельной баксСЕП или евроСЕП по примеру польского евроElixir. Потому и ждать валютных ОВГЗ в Дие в ближейшее время не стоит так как для их продажи надо сначала делать тесную интеграцию с банками. А банку нет особого смысла связываться с прокладкой в виде Дии если он может точно так же как это делает Дия — сам ситегрироваться с аукциогом сертификатов. Дия тут выступает как пятая нога у собаки.
За Австрию не знаю, но даже если там всё так плохо, то в соседней Польше покупка акций и облигаций есть чуть ли не в каждом втором-третьем банка, единственное, но — нерезидентам не продают.
Дия тут не первооткрыватель, Дия это упорная попытка слепить в одно совершенно разные функции.