Втрати державного та місцевих бюджетів України у 2023 році можуть становити 70 млрд грн у разі, якщо податок з доходів фізичних осіб із 6,2 млн українських переселенців стягуватимуть податкові органи країн, які прийняли громадян України. Про це повідомляє Конфедерація роботодавців України (КРУ).
Місцеві бюджети можуть втратити до 40 млрд, якщо переселенців змусять сплачувати податки за кордоном
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
З 26 серпня вимушені переселенці, які виїхали з України після 24 лютого (183 дні тому), можуть автоматично набути статусу податкових резидентів країн, в яких вони перебувають.
В результаті податки з їх доходів, отриманих в Україні, спрямовуватимуться до бюджетів країн перебування, а не до бюджетів України. У цьому випадку надходження на державному та місцевому рівнях у 2023 році можуть суттєво скоротитися.
Втрата бюджетів
Найбільше можуть постраждати бюджети міст та сіл — частка податку на доходи фізичних осіб становить близько 60% усіх податкових надходжень місцевих бюджетів.
2020 року державний та місцевий бюджети України отримали від податку на доходи фізичних осіб та військового збору 295,1 млрд грн. Таким чином, потенційні втрати можуть становити близько 23% надходжень від цього податку.
«Це може суттєво уповільнити відновлення зруйнованої інфраструктури, яке переважно фінансується з місцевих бюджетів», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Українські переселенці не двічі сплачуватимуть податки у Польщі
Українці за кордоном
За даними ООН, за межами України перебувають 6,2 млн українців, з яких:
- 40% — жінки,
- 50% — діти,
- 10% — чоловіки переважно старше 60 років.
77% дорослих мігрантів мають вищу чи спеціальну професійну освіту, вони потрібні в Україні. За оцінками КРУ, обсяг сплачуваних податків із середньої заробітної плати 14,5 тис. грн на рік перевищує 29 тис. грн.
Таким чином, обсяг сплачених податків жінками-мігрантами за рік може досягати понад 70 млрд грн, з них до місцевих бюджетів — 40 млрд грн.
Читайте також: Українські біженці мають залишатися податковими резидентами України — Мінсоцполітики
«В умовах війни українські переселенці за кордоном повинні мати право декларувати доходи та сплачувати податки в Україні, уникаючи подвійного оподаткування, не порушуючи норм міжнародного та європейського права», — зазначили у КРУ.
Коментарі - 17
Их и так несколько сотен тысяч, выехало ещё меньше. Общее же число выехавшиъ исчесляется миллионами и только половина от их числа — дети.
Нет, не больше. Сядь, посчитай, прослезись.
Средняя зарплата в Украине 14577
https://index.minfin.com.ua/ua/labour/salary/average/
Посчитаем налоги которые платит наёмный работник.
Подоходный налог, даже по старым ставкам 18+1,5%=19,5%, итого 2842,52 в месяц или 8527,55 за квартал.
ЕСВ 22%, итого 3206,94 в месяц или 9620,82 в квартал.
Общий итог за квартал составляет 18148,38
Давай возьмем среднего айтишника с доходом в 2000 баксов.
ЕСВ минимальное 1430, за квартал 4290
ЕН от дохода 2000 по курсу 29,25 в гривне 58500 берем 5% и получаем 2925 в месяц или 8775 в квартал.
Общий итог за квартал 13065
И две тысячи баксов это не средний айтишник, это джун. В твоей «математике» одна мааааленкьая ошибка. Не айтишники получают 0 украинской зп в Европе, отсюда и налогов 0, а не то что ты насчитал.
Так и вижу как работают удаленно на заводах, металлурги, аграрии, моряки, кассиры, продавцы….
Уехавших айтишников трудоустроено 95%, неайтишников — в лучшем случае 5%, да и те тоже как фопы большинстве. У тебя какой-то свой манямирок, удаленно, да и ещё как наёмный сотрудник, таких единицы. Почти вся страна по фоп работает. После трёх литров поплыл сильно видать
Сегодня-завтра наступает та дата после которой они перестанут платить налоги в Украину. В зависимости от даты их выезда из страны. Те кто выехали ещё до 24-го уже переводятся на юрлицо в Польше/Германии и начинают платить налоги там.
один фоп на удаленке это 100к+ грн налогов в год — почти годовая средняя зп.
«В условиях войны украинские переселенцы за границей должны иметь право декларировать доходы и платить налоги в Украине, избегая двойного налогообложения, не нарушая норм международного и европейского права», — отметили в КРУ.
В условиях войны украинские переселенцы в соответствии с ранее принятыми законами об избежании двойного налогооблажения должны иметь право декларировать доходы и платить налоги по месту своего временного проживания — как это и предусмотрено законами. А попытки заставить их платить налоги ещё и в Украине усугубят их тяжелое положение поскольку большинство их выехавших не может работать по своей специальности и будет вынуждено искать низкооплачиваемую неквалифицированную работу. С которой ушлые украинские чиновники хотят ещё и состричь двойной налог.